דף הבית > אקטואליה וחדשות > ערוץ 20 במכתב התראה לעופר ברקוביץ: "פרסם התנצלות"

ערוץ 20 במכתב התראה לעופר ברקוביץ: "פרסם התנצלות"

"פרסום מידע כוזב והוצאת דיבה ולשון הרע": מכתב התראה נשלח היום (ה') למתמודד לראשות העיר ירושלים, עופר ברקוביץ', בגין דבריו כנגד ערוץ 20 . הערוץ דורש את הסרת ההכפשות והתנצלות פומבית

הנהלת ערוץ 20 החליטה להפסיק לשתוק נוכח ההכפשות והטענות של עופר ברקוביץ', המתמודד על ראשות העיר ירושלים מטעם סיעת 'התעוררות'.

קמפיין עופר ברקוביץ׳, המתמודד על ראשות העיר ירושלים מטעם סיעת התעוררות.

 

ברקוביץ' הופתע מהתחקיר שפורסם בחדשות 20, תחקיר שבו נחשף, כי ארגונים ופעילים של השמאל והשמאל הקיצוני תומכים במועמדותו לראשות העיר ירושלים ואף העניקו לו תרומות לקמפיין הבחירות.

בתגובה לתחקיר, הודיע ברקוביץ' על כך שבכוונתו לתבוע את ערוץ 20 ופרסם ברשתות החברתיות ובראיונות שהעניק לתקשורת טענות שווא ולפיהן הכתבה בערוץ 20 ממומנת, שולם עליה כסף ולכן היא שודרה.

כאמור, בערוץ 20 שלחו היום (ה') לעופר ברקוביץ' מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, בדרישה שיפרסם התנצלות.

במכתב ששלחה לברקוביץ' עו"ד מירי נאור אליאס, היועצת המשפטית של ערוץ 20 שכותרתו: "הוצאת דיבה ופרסום לשון הרע – התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים", נכתב כך:

"ביום 26 בספטמבר 2018 שודרה בערוץ 20 כתבה בקשר למועמדותך לראשות עיריית ירושלים (להלן: "הערוץ" ו"הכתבה" בהתאמה). מיד בתום שידור הכתבה, פרסמת פוסט בפייסבוק ובו טענת כי המתחרה שלך, מר זאב אלקין, "מסתתר… מאחורי כתבות ממומנות באתרי נישה".

אתמול, 3.10.2018, התראיינת לתכנית הבוקר של קלמן וליברמן ברשת ב', שם שוב הטחת טענות המכפישות את הערוץ, וטענת נגד מר אלקין: "הניסיון הנלוז שלך בתקופה האחרונה לקשור אותי לארגוני שמאל קיצוני דרך תחקירים ממומנים בערוץ 20 זה ניסיון נלוז" (להלן: "הריאיון").

דבריך מתוך הריאיון צוטטו באתרים נוספים רבים, כגון "וואלה ברנז'ה", "חרדים 10", והריאיון אף פורסם במלואו באתר האינטרנט של "כאן" – תאגיד השידור הישראלי.

ייאמר מיד: דבריך נטולים כל בסיס עובדתי, שכן הכתבה נעשתה ממניעים עיתונאיים בלבד, כללה טענות מבוססות ומוכחות ובוודאי שלא מומנה על ידי גורם כזה או אחר. כמובן שטרם פרסום הדברים לא טרחת לפנות לערוץ ולברר את טענותיך הקשות.

ההאשמה, כפי שאתה מעלה, פירושה כי הערוץ הפר ברגל גסה את כללי האתיקה העיתונאית ואף את תנאי רישיון השידורים שלו. האשמה קשה אשר גרמה לערוץ נזק תדמיתי וממוני רב. פרסום מידע כוזב זה מהווה הוצאת דיבה ולשון הרע עפ"י חוק איסור לשון הרע תשכ"ה -1965.

בנסיבות אלה, אתה נדרש לפעול כדלקמן:
א. להסיר לאלתר את הפוסט מדף הפייסבוק שלך, וכן, כל תגובה כתובה אחרת בה מוזכרים דברים אלו.
ב. לפרסם במקום בולט בדף הפייסבוק שלך התנצלות והבהרה כי הדברים שנכתבו ונאמרו על ידך אינם נכונים ואינם מבוססים.
ג. לפעול להסרתן לאלתר של הכתבות (המצוינות בסעיף 4 לעיל), המתייחסות לדבריך המכפישים, מהאתרים בהם פורסמו.
ד. להימנע מעתה ואילך מהעלאת כל טענה כגון זו, בכל דרך ובכל אמצעי.

ככל שלא תפעל לאלתר כאמור לעיל, בדעת הערוץ לנקוט נגדך בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותו. אין באמור לעיל או במה שאינו אמור בו, כדי למצות את זכויות הערוץ או כדי לוותר או לגרוע מכל זכות או טענה העומדות לו ואלה שמורות לו במלואן".

למכתבה, הוסיפה היועצת המשפטית של ערוץ 20 קישורים לכתבות שהתייחסו לעניין זה.

קמפיין בחירות של עופר ברקוביץ׳, המתמודד על ראשות העיר ירושלים מטעם סיעת התעוררות.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"שיביאו לי את ראש המחבל, שלא יעמוד מולי בבית המשפט"

אימו של זיו חג'בי שנרצח בפיגוע בברקן קוראת לשר הביטחון ליברמן: "עזור להרוס בשלמות את בית המחבל ומיד"