4:22 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "ערב מבזה, אנשי תרבות שהרשו לעצמם להתנהג בצורה מבזה"

"ערב מבזה, אנשי תרבות שהרשו לעצמם להתנהג בצורה מבזה"

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, כינסה בצהריים מסיבת עיתונאים בעקבות התקרית אמש: "אותם אנשי תרבות לא מסוגלים לשמוע קול אחר משלהם"

לאחר הסערה אמש בטקס פרסי אופיר – טקס האוסקר הישראלי, קיימה היום (ו') בשעות הצהריים שרת התרבות והספורט, מירי רגב, מסיבת עיתונאים בה התייחסה למהומת יום האתמול.

"לא אתן". רגב. צילום: פלאש 90
"לאיזו רמה הגענו?" רגב. צילום: פלאש 90

 

"לאיזו רמה הגענו? זה טקס פרסים ממלכתי" אמרה רגב והמשיכה: "לשים ולהשמיע שיר של משורר שקורא להשמדת מדינת ישראל זו לא שאלה של ימין או שמאל – זו שמירה על עצם קיומנו כמדינה יהודית".

רגב דחתה את הטענות כי היא או מי מאנשיה ידעו על הקראת השיר: "כל השימוש בדרוויש הוסתר ממני ומחברי לשכתי ומהגורמים המקצועיים שעובדים לצידי. אני הופתעתי. חד וחלק. שמעתי את זה במקרה מאחורי הקלעים. ברגע שהבנתי שיש כאן ניסיון לעורר פרובוקציה עם משורר לאומי, מוכשר ככל שיהיה, שמתנגד לעצם קיומנו כמדינה יהודית, היה לי ברור שלא אשאר בטקס בו משמיעים את שיריו".

"הקו האדום הנוסף הוא הבריונות המילולית והאלימות שהייתה אתמול. אותם אנשי תרבות שקוראים לעצמם תרבותיים ואינם יכולים לקבל קול אחר משלהם. הם רוצים לקבל רק את מה שהם רוצים. עומדים וצועקים ולא מאפשרים לי לסיים את הנאום". אמרה השרה רגב והוסיפה:  "בסופו וגם במהלכו של הנאום אחד השחקנים, רועי אסף, שקיבל פרס אוסקר שנה שעברה, מרשה לעצמו לעלות לבמה ולהתפרץ. אני לא יודעת מה היה קורה אם הוא היה מגיע אליי".

לסיום אמרה השרה כי "זה היה ערב מבזה ולא האמנתי שאגיע אליו בנושא תרבות. אנשי תרבות שהרשו לעצמם להתנהג בצורה מבזה כל כך. אני אמשיך להביא לידי ביטוי את האג'נדה שאני מאמינה בה: חברתית, צודקת וצמצום פערים". בנוסף הודתה השרה רגב לכל התומכים בה ולכל התמיכה שקיבלה מאתמול וכן הוסיפה כי הנחתה את יו"ר משרדה להקים ועדה שתפקח על תקציבי הקולנוע הישראלי, על הוועדה להציג את ממצאיה תוך 3 חודשים.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב