צילום: צילום מסך

אמש (ב’) עלתה על הבמה בליסבון, כחלק מחצי הגמר הראשון של האירוויזיון שנערך עבור שופטי התחרות במדינות השונות. היא נתנה ביצוע מעולה ל-“” וזכתה לתשואות מהקהל, אלא שגם הנציגה הקפריסאית שסגרה את הערב, , בלטה גם היא.

אלאני כבשה את קהל השופטים עם הביצוע לשיר “Fuego”. ההופעה הזאת העלתה את סיכויי הזכייה של ותוך זמן קצר השיר הצליח לעקוף את השיר הישראלי בטבלאות ההימורים. עד אותו ערב השיר של נטע שלטה במקום הראשון בפער רב. במהלך הלילה “Toy” הצליח לעקוף בחזרה את השיר של , אבל הבוקר הוא ירד חזרה למקום השני, בזמן ש”Fuego” ממשיך לצבור תאוצה.

כאמור, חצי הגמר הראשון של האירוויזיון ייערך הערב (ג’) בליסבון הפורטוגלית, ובמהלכו תנסה נטע ברזילי להיות בין עשרת המתמודדים שעולים לגמר שייערך במוצאי השבת הקרובה. לחצי הגמר מגיעה ברזילי כמתמודדת מובילה, אולם לראשונה מאז חשיפת השיר היא לא בראש. אתמול השתתפה ברזילי יחד עם הצוות הישראלי בחזרה הגנרלית השנייה והמכריעה, מול צוות שופטים מהמדינות המשתתפות – ביצוע שיקבע כ-50% מהנקודות לקראת חצי הגמר.

חרף ההדחה מהמקום הראשון – לפחות לעת עתה – ברזילי עדיין מובילה אצל המעריצים: ברחובות מסתובבים חובבי מכל רחבי העולם. “אני מת על נטע ואני מת על השיר הזה”, מבהיר תייר אמריקני המתגורר בצרפת, והגיע לפורטוגל במיוחד עבור האירוויזיון.

גם התיירים הספרדים מחזיקים אצבעות לנטע: “זה אחד השירים האהובים עלינו, הוא מאוד שמח ומצחיק”. לדבריהם, השיר זכה להצלחה כללית במדינתם, ואף שמעו אותו מתנגן ברדיו המקומי. חבורת סבתות פינלנדיות שהגיעו גם הן לאירוע מוסיפות: “זה שיר מאוד טוב, אני אוהבת את הזמרת”. חבורת תיירים שהגיעה מבריטניה מאמינה גם היא שהשיר הישראלי הוא הטוב ביותר. “הוא קצבי וכיפי”, הם מסבירים.

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.