4:13 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ערב חג: שוחררה בתו של המחבל ממזרח ירושלים

ערב חג: שוחררה בתו של המחבל ממזרח ירושלים

בתו של המחבל שרצח שניים בשבוע שעבר בירושלים פרסמה ברשתות החברתיות קריאות עידוד לנהוג כאביה, אך למרות זאת נאלצה המשטרה לשחררה ביום ראשון

לאחר שפרסמה ברשתות החברתיות בתו של המחבל שרצח שני בני אדם בפיגוע ירי בגבעת התחמושת בשבוע שעבר, קריאות תמיכה ואהדה למעשהו של אביה וקראה לאחרים לפעול כמותו, שוחררה בערב החג (א') אימאן אבו סביח, ממעצר.

בתו של המחבל בסרטון אותו פרסמה בפייסבוק
בתו של המחבל בסרטון אותו פרסמה בפייסבוק

אימאן, בת 17, נעצרה באישור הפרקליטות בחשד להסתה ונחקרה בימים האחרונים. במשטרת ירושלים ביקשו להגיש נגדה הצהרת תובע, שמשמעותה הגשת כתב אישום תוך חמישה ימים. לדברי המשטרה, הצהרות הבת הובילו לתמיכה של עשרות ואולי אף מאות מתושבי מזרח העיר – דבר שהוביל לגל הפרות סדר אלימות בערב ובמהלך יום הכיפורים.

למרות ההתנגדות במשטרה, הבוקר נאלצו במורת רוח לשחרר אותה, זאת עקב דעת הפרקליטות, שטענו כי אין מקום להגיש נגדה הצהרת תובע, משום שבשלב זה כבר לא נשקפת סכנה מצד הבת.

על בת המחבל המסיתה נקבע תשלום ערבות בגובה 2,500 שקלים. כמו כן נאסר להתקרב למזרח ירושלים בחודשיים הקרובים, אסור לה להתראיין לתקשורת או להשתמש ברשתות חברתיות.

גם המחבל הואשם בעבר בהסתה

המחבל שרצח בשבוע שעבר שוטר ואזרחית בפיגוע הירי בגבעת התחמושת בירושלים היה אמור להגיע היום לתחנת משטרה לשם תחילת ריצוי עונש מאסר נוסף שנגזר עליו בעבר אך יישומו נדחה.

מפרטים המתגלים אודות המחבל עולה כי הוא היה בעבר בידי כוחות הביטחון ושוחרר. כבר ב-18 מרץ 2012, הוצא נגד המחבל צו מעצר ומדיווחים ערביים עולה כי הוא נעצר בשנת 2013, מאז הוא שוחרר ונתפס שוב בשנת 2015, וכאמור, היום היה אמור להסגיר את עצמו ולהיכנס לכלא לתחילת ריצוי של 4 חודשי מאסר.

מדובר בפלסטיני תושב סילואן, בעל תעודת זהות כחולה, אשר בינואר 2015 הוגש נגדו כתב אישום בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור ברשתות חברתיות. המחבל, ששמו נאסר לפרסום, נעצר בעבר על ידי כוחות הביטחון מספר פעמים.

בפוסט האחרון שהעלה המחבל לפייסבוק כתב דברי אהבה וגעגועים לאל קודס וזאת לקראת כניסתו לכלא שהייתה צריכה להתקיים היום:

הפוסט האחרון של המחבל

הפוסט שפרסם המחבל. ההסטוריה חוזרת?

8 עבירות של תמיכה בארגון טרור ו-10 עבירות של הסתה לאלימות וטרור יוחסו לו בכתב האישום. באמצעות דף הפייסבוק שלו, שהיה פתוח ונגיש לעיני כל, פרסם המחבל קריאות ישירות לביצוע מעשי אלימות וטרור נגד ישראלים וכוחות הביטחון הישראלי כאחד, ו"פרסם דברי שבח, אהדה, תמיכה והזדהות עם ארגוני טרור שונים, מנהיגיהם וסמליהם והביע תמיכה והזדהות עם מחבלים ומבצעי פיגועים", על פי כתב האישום. את ההסתה החל לפרסם בתקופת חטיפת שלושת הנערים, ביוני 2014.

"חגכם הוא עוז ניצחון ומתן אפשרות. 19 מחיילכם נהרגו. הוי הורגי הילדים , החיילים הכי פחדנים בזויים ושפלים. גיבורי אלקאסם הכתיבו את ראשיכם ברפש אלקאסם וחיילי ההתנגדות אלה אכבר והשבח לאל", כתב המחבל בעמוד הפייסבוק שלו.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב