"ערבים רוצחים ערבים ומאשימים את היהודים", אמר בכאב שר הביטחון אריק שרון בספטמבר 1982, לאחר שמדינת ישראל הואשמה באחריות לטבח שביצעו  הפלנגות הנוצריות במאות מתושבי מחנות הפליטים הפלסטינים סברה, שתילה ובורג' אל-בראג'נה, שבמערב ביירות. השבוע שודרגה הנוסחה ע"י ראש עירית תל אביב רון חולדאי וע"י שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ: ערבים רוצחים יהודים והאשמים הם היהודים. 'הכיבוש אשם' הם אומרים ומתכוונים למלחמת 'ששת הימים' שהתרחשה ב-1967 שבה שוחררו יהודה ושומרון. ההתיישבות היהודית, לדעתם, יוצרת את מוטיבציית הרצח אצל הערבים. (וביבי כמובן).

לעדכונים נוספים – כנסו לעמוד הפייסבוק של שביעי

הכוכב החדש של אל ג'זירה. צילום מסך
הכוכב החדש של אל ג'זירה. צילום מסך

מאחר והאמתלות לרצח היהודים הן על דעת חולדאי ופרץ, מבלי שקיבלו לכך אישור רשמי מכל גורם ערבי מוסמך, יש לשער שאם יהודים נרצחו על ידי ערבים גם בשנים שקדמו ל-1967, אין מנוס מלהחיל הגיון זה גם על כיבושי 48'. ערבים הרי לא רוצחים 'סתם'. הם רצחו אז יהודים כי היהודים כבשו במלחמת העצמאות את נהריה, עכו, לוד, רמלה וגם חלקים מתל אביב עירו של רון חולדאי – יפו בדרום ורמת אביב בצפון. אמור מעתה, בגלל כיבוש תל אביב-יפו במלחמת העצמאות נרצחו 11 נוסעים יהודים במעלה עקרבים ב-1954  ועוד כ-500 יהודים נוספים, נטבחו, נרצחו או נשרפו בשאר חלקי הארץ, מאז מלחמת העצמאות ועד מלחמת ששת הימים.

עמיר פרץ כנס הרצליה
פרץ. "נתניהו אשם"

גם לעמיר פרץ, מסתבר, אחריות ללא מעט מקרים בהם נרצחו יהודים. פרץ הוא 'כובש' לא קטן. עירו, שדרות, הוקמה בשנת 1951 על אדמות כפר הערבי נג'ד, שתושביו ברחו במלחמת העצמאות מפחד הכובש הציוני. על השטח הכבוש הזה גידל עמיר פרץ משפחה אוהבת ובנה וילת חלומות. אין מנוס מהמסקנה שהקמת שדרות הרתיחה את דמם של הערבים שהחליטו בשנת 1956 לרצוח ביריות חמישה יהודים ממארב בכביש סדום – דימונה – באר שבע ולרצוח באכזריות מיוחדת 2 פועלים יהודים בפרדסי אבן-יהודה.

רון חולדאי, קרוי על שם הקיבוץ בו נולד, חולדה. הקיבוץ החל את ימיו הראשונים בשנת 1908. לא הצלחתי לאתר מה היה סוג הכיבוש של מייסדיו, אבל אין ספק שכיבוש כלשהו התרחש שם כי אחרת נתקשה להסביר מה הניע את הערבים בשנת 1929, במאורעות תרפ"ט, לתקוף בפרעות את קומץ חברי חולדה. הם העלו את הגורן באש התקיפו את מתחם המשק, ניסו לפרוץ אליו והרגו את אחד החברים. גם במהלך מלחמת העצמאות תקפו מטוסי הערבים את חולדה במשך 8 ימים, הרגו 2 חברים, השמידו רכוש רב ואילצו את הנשים והילדים לברוח לתל אביב למשך 3 חודשים, עד יעבור זעם.

חולדאי ופרץ מצדיקים רצח יהודים. הם מן הסתם ימחו ויגידו שהם רק מבינים המניעים, לא מצדיקים חלילה. הם פטריוטים, קצינים בצה"ל ואיך אפשר לחשוד בהם. אבל גם מי שרוצה להבין מניע צריך ביסוס. הערבים מעולם לא ציינו את שחרור יהודה ושומרון כעילה לרצחנותם. יש להם רשימה ארוכה יותר שכוללת את החזרת תל אביב ועכו ואת זכות השיבה לשדרות ולצפת. ואלה המתונים. הרוב מבקש שנסתלק לאירופה או שנשתה את מי עזה.  מדובר במשאלת לב שמאלנית קלאסית, רפליקה נואשת של אנשי האתמול שמעדיפים להאשים את אחיהם במותם, מלהודות באחריותם להקמת רשות טרור ערבית וחימושה.