. .בצל ההתפתחויות הביטחוניות האחרונות, התקיימה הערב (רביעי) במנהטן עצרת זיכרון לזכרו של ארי פולד הי"ד, יליד ניו יורק, במלאת 30 ימים להירצחו בפיגוע בצומת גוש עציון

 

בעצרת זיכרון, שהתקיימה מול הקונסוליה הישראלית במנהטן,  לקחו חלק מאות אנשים והיא אורגנה ביוזמת הקהילה היהודית ריברדייל ובהשתתפות תלמידי בית הספר מהקהילה ורב הקהילה, אבי וויס.

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, נשא דברים לזכרו של ארי: "משפחת פולד החליטה לפני מספר עשורים לעשות צעד אמיץ – להפסיק להיות פסיביים ולהשתתף בהרפתקה היהודית הגדולה ב2000 השנה האחרונות ולעלות לישראל, ארי פולד ז"ל היה גיבור יהודי ששילם מחיר כבד כגיבור יש מי שאומר שאנחנו חייבים לשלם את המחירים האלה כי לעם היהודי אין ברירה אחרת", אמר.

 

דיין המשיך וציין כי הוא "לא מסכים עם האמירה שיש לנו את האפשרות לבחור: מדינת ישראל לא הייתה קיימת לפני 71 שנה, התנועה הציונית לא הייתה קיימת לפני 130 שנה. היו אפשרויות, אבל אנחנו מוכנים לשלם מחירים כי אנחנו רוצים לחיות בארץ ישראל. רובנו לא הכרנו אישית את ארי, אך כעת אנו מרגישים שהכרנו אותו מקרוב – במשימה שארי התחיל, אנו מצווים להמשיך".

לאחר האירוע הוסיף: "דווקא בצל ההתפתחויות הביטחוניות בשעות האחרונות, לנו כקונסוליה הישראלית בניו יורק יש מחויבות – לפעול להנצחת הקורבנות, גם בלב מנהטן".אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20