הפטריוטים דנים בפסל המוזהב בדמות ראש הממשלה

התבטאות ראשונה בגנות היחס בשמאל לפסל המזוהב בדמותו של ראש הממשלה בנימין . "השנאה הטהורה לנתניהו לא יכולה להיות דרכנו, זאת לא תהיה דרכנו ואנחנו כמנהיגים חייבים לסמן את הקווים האדומים, בטח כשמדובר במחנה הפוליטי שלנו", כך תקף עמיר (המחנה הציוני) את אנשי השמאל שהפילו את הפסל המזוהב בדמותו של רה"מ.

לדבריו, "זה לא עניין רק של "שמאל/ימין"בקלפי – זה עניין שלנו כולנו כחברה אחת שאחרי כל המחלוקות הפוליטיות אנחנו עם אחד. גם אם לחלקנו יש תסכול מההנהגה הנוכחית – מראות כאלו אסור שיראו, באף מצב ובאף צד פוליטי, בטח שלא ממחנה השלום".

פרץ כתב את הדברים בעמוד הפייסבוק שלו, שם התייחס גם לערכים החיוביים בשמם השמאל מנסה להחליף את הימין: "אני גאה שבכיכר מונף דגל השלום. דגל הצדק החברתי. כאשר אנו מרוממים שם את הערכים החיוביים של המחנה שלנו", כתב.  "גם אם לחלקנו יש תסכול מההנהגה הנוכחית – מראות כאלו אסור שיראו, באף מצב ובאף צד פוליטי, בטח שלא ממחנה השלום", הוסיף.

עמרי פרץ. "לא זו דרכנו". צילום: פלאש 90
עמרי פרץ. "לא זו דרכנו". צילום: פלאש 90

פרץ הבהיר כי שלטון נתניהו אינו תולדה של דיקטטורה או טירניה, אלא של הבחירות האחרונות. "אנחנו לא "נפיל" את נתניהו – אנחנו נחליף את השלטון הנוכחי בקלפי בצורה דמוקרטית בזכות קולות העם. זאת נוכל לעשות רק בזכות עבודה קשה, בשיתוף פעולה, בהגעה ללבבות האזרחים, בהצגה ברורה של הפתרונות והערכים שלנו, במתן מענה לשאלות ולחששות של הציבור ובייצור תקווה".

במהלך הלילה שעבר הציב האמן איתי זאליט מוזהב בדמות ראש הממשלה שהתנשא לגובה של 4.5 מטרים בכיכר רבין. לדברי האמן, הפסל נועד לעורר מחאה ו"לבחון את גבולות חופש הביטוי", כפי שסיפר האמן איתי זליט. מאוחר יותר, פעלה עיריית תל אביב על מנת להעביר את תערוכת האמנות למקום אחר, אך במהומה שהתפתחה במקום, הפסל הופל.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.