מנכ”ל עמותת אחיעד, יצחק וסרלאוף, פנה הערב (מוצ”ש) במכתב דחוף לשר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, בדרישה להפסיק את האפלייה באכיפת הנחיות משרד הבריאות בדרום תל אביב, ולהנחות את המשטרה לאכוף את ההנחיות גם בקרב אוכלוסיית המסתננים. כתבת גלי צה”ל בתל אביב, ליה ספילקין, פרסמה הערב בחשבון הטוויטר שלה סרטון בו נראה שוטר אומר לתושב דרום תל אביב ‏כי “מסתנן לא יקבל דו”ח. הממשלה החליטה שנגד זרים לא אוכפים”.

בעקבות הדברים, כאמור, פנה וסרלאוף בפנייה דחופה לשר ארדן. בפנייה נכתב ביחס לתשובת השוטר: “מכובדי השר ארדן, ככל שתשובתו של השוטר אכן משקפת את מדיניות המשטרה, הרי שמדובר בחרפה של ממש, שעל האחראים עליה לתת את הדין”.

וסרלאוף הוסיף כי: “כתושב דרום תל אביב הסובל מאי אכיפת ההנחיות כלפיי המסתננים, הממשיכים להסתובב ולהתקהל בחופשיות ברחובות השכונות, אני פונה אליך הערב בדרישה להורות למשטרה לאכוף באפס את סובלנות את הנחיות משרד הבריאות כלפי המסתננים ולהפסיק באופן מיידי את האכיפה הבררנית ומדיניות האיפה ואיפה בה נוהגים שוטרי משטרת ישראל בדרום תל אביב”.

ח”כ לשעבר איוב קרא: “המום מהעובדה שמסתנן לא חוקי המפר את הסגר לא חלות עליו קנסות החלות על אזרח ישראלי, הסיבה: למשטרה אין מקור סמכות להטיל קנסות ולאכוף את אותו חוק על מסתננים. זה מחדל שזועק לשמיים לא רק שהם נכנסו לישראל בצורה בלתי חוקית אלא גם מקבלים את את כל הזכויות מתוקף אמנות שונות אבל פטורים מהחובות שכל אזרח בישראל מחוייב”.

שר התקשורת לשעבר איוב קרא. צילום: פלאש 90

לדברי קרא “לא יכול להיות שאזרח ישראלי מקבל קנס ולידו עשרה מטר המסתנן פטור, את המחדל הזה חייבים לעצור מיד. אני פונה לשר לבטחון פנים ארדן להחיל עכשיו ומייד את החוק והסגר גם על המסתננים עד שיחזירו אותם לארצם במהירות”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.