16:07 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עמונה לאן? פתרון נכסי נפקדים תקוע

עמונה לאן? פתרון נכסי נפקדים תקוע

האם פתרון העתקת עמונה יורד גם הוא מהפרק? גורם בכיר צוטוט כאומר כי לא ניתן להעביר את תושבי עמונה לחלקות שיועדו להעתקה על פי ההסדר שגובש בין נתניהו לבנט.

הקרב המשפטי על עמונה נמשך: פלסטינים מהכפר סילוואד הגישו תביעת בעלות והתנגדות להעברת תושבי עמונה לשתיים מתוך שלוש החלקות שיועדו לביצוע מתווה "נכסי נפקדים" בטענה שהחלקות שייכות להם, כך פורסם הערב (ג') בחדשות 2.

גורם בכיר צוטט כאומר כי בעקבות הגשת תביעות הבעלות עלול מתווה נכסי נפקדים לקרוס, מאחר שלא נותרו בסביבת עמונה חלקות קרקע שניתן כרגע להעביר אליהן את תושבי הישוב. למרות זאת מנסים במערכת המשפטית למצוא חלקות קרקע, גם כאלו שלגביהן הוגשו התנגדויות, שניתן יהיה בצורה כזו או אחרת להעביר אליהן את התושבים.

עם זאת, הגורם הבכיר אמר כי כלל לא בטוח שניתן יהיה למצוא חלקות קרקע שכאלו, וכי יתכן שמתווה נכסי נפקדים יקרוס כולו ולא יהיה מנוס מהרס הישוב עמונה והורדתו מההר עליו הוא יושב היום.

נציין כי מתווה נכסי נפקדים בנוגע לישוב עמונה היה חלק אינטגרלי מההסכם שהושג בין ראש הממשלה לשר בנט, במסגרתו הוסר "סעיף עמונה" מחוק ההסדרה שאושר אתמול בקריאה טרומית.

בתוך כך, היום הגיעו 20 ראשי סניפים ופעילים מתנועת הליכוד לעמונה וסיירו במקום. יו"ר מטה המאבק מטעם היישוב עמונה, אביחי בוארון, אמר להם כי אי הכללת עמונה בחוק ההסדרה "אחיזת עיניים. מתוך כ-500 דונמים עליהם קיים היישוב, רק לגבי שני דונמים ישנה טענה לפיה מדובר בקרקע פרטית".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"