צילום: יח"צ

 

אנשים רבים מעוניינים להעניק מכישרונם לעולם על מנת להפוך אותו למקום טוב יותר. משום כך, הם כותבים שירים, מחברים מנגינות, מוציאים לאור ספרים וממציאים פטנטים שיכולים להפוך את חיינו לקלים יותר. דא עקא, מה רבה תדהמתם אנשים אלה כאשר הם מגלים כי רמאים ונוכלים גנבו את פירות יצירותיהם, ניצלו את תמימותם והשתמשו ביצירות ללא כל רשות. למרבה המזל, יש מה לעשות בנידון – לפנות לעורך דין העוסק בזכויות יוצרים לעריכת פטנטים.

היצירות שמאחורי הזכויות

עורך דין זכויות יוצרים עוסק בהפרות זכויות בעבור יצירות מתחומים שונים. אלה כמה מן התחומים הבולטים יותר:

  • אמנות – האמנות היא ביטוי הנפש, צורת מחמאה ויופי שבה אל העולם. הפרת זכויות בתחום זה רלוונטית ליצירות כמו אנימציה, צילומים, פסלים, גרפיקה ועיצוב אתרים.
  • ספרות – המילה הכתובה השפיעה רבות על האנושות במשך שנים רבות, עוד לפני עידן המחשבים. אם בעבר הפרת זכויות יוצרים בתחום הספרות הסתכמה בספרים ומאמרים מודפסים, הרי שבעולם הדיגיטלי שלנו הפרת הזכויות כוללת גם העתקת תכנים מפוסטים ובלוגים, פרסומות ואף תוכנת מחשב אשר הועתקה.
  • דרמה – לקטגוריה זו נכנסת הפרה של יצירות דרמטיות כמו מחזות, סרטי קולנוע, מופעי פנטומימה ועוד.
  • מוסיקה – והכוונה היא להפרת זכויות לא רק מבחינת ניצול מנגינה קיימת, אלא גם לעיבוד מוסיקלי או רמיקס. חוק הגנת זכויות היוצרים תקף לגבי כל סוג של מוסיקה – קלאסית, רוק, פופ ועוד.

לא לבזבז רגע מיותר

כולנו מכירים את אלכסנדר בל כממציא הטלפון, אך לא כולם יודעים כי היו ממציאים נוספים שניסו לבנות מכשיר קשר לפניו. מבין הבולטים שבהם הוא אלישע גריי אשר הגיע למשרד לרישום פטנטים כשעתיים בלבד לאחר שבל עצמו רשם את הפטנט. מקרה זה מלמד אותנו עד כמה חשוב להתייעץ עם עורך דין פטנטים ולרשום את ההמצאה הייחודית שלנו בזמן.

יש עורך דין באולם?

משרד עו"ד אלדר סיון ושות' מעניק שירותים רבים ושונים המתייחסים לתחומי ההגנה על זכויות יוצרים ולתחום המקרקעין. כאן ניתן למצוא עורך דין מסחרי ולקבל מענה בענייני ניהול חברה, כמו גם שירותים מגוונים העוסקים ברישום סימן מסחרי, תביעות אינטרנט, אחריות דירקטורים ועוד.

הכתבה הופקה בשיתוף פעולה עם פורטל עו"ד של ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20