תוך 25 שעות גייס הציבור בישראל 104% מהסכום הנדרש לשיקומו של בן השנה ו-7 חודשים. יהודה הקטן נכווה בפניו ובגפיו מספר ימים לפני ראש השנה תשע"ז. טיפול ייחודי בארה"ב יסייע להחלמתו של יהודה אך לצורך הנסיעה והשהות נדרש מימון רב. נכון לשעה זו, פרוייקט מימון ההמונים שנפתח אתמול למענו הצליח לגייס 625,478 ש"ח כשהיעד היה 600 אלף ש"ח.

סרטון הגיוס למען החלמתו של יהודה הקטן

אביו של יהודה, מנחם, הוא מתנדב בעמותת ידידים המסייעת לאזרחים בכל צרה ולשם כך מחזיר ברכבו בנק חשמל. במהלך נסיעה אל בני משפחתם לקראת שבת נאלצו מנחם ואשתו נחמי להחליף גלגל וגילו כי הסוללה בבנק החשמל התרוקנה לחלוטין. כשהגיעו ליעדם חיברו את הסוללה לחשמל ובמהלך הלילה כתוצאה מתקלה עלה המכשיר באש והלול בו שכב יהודה עלה בלהבות. האם נחמי ששהתה בסמוך ליהודה התעוררה מיד והחלה לפעול.

"בזעקות אימים הערתי את מנחם שבתוך שניות זינק והוציא את יהודה, אך רק כשעמדנו באור המסדרון התחוורה התמונה לאמיתה, יהודה יקירי מפוחם כולו. פניו וכפות ידיו שחורות ומבוקעות. לראשונה לא הייתי מסוגלת לאחוז את ילדי מהפחד ומההלם המשתק," סיפרה נחמי באתר גיוס ההמונים 'גיבבאק'. בני הזוג ויהודה ואלישבע (4) הקטנים התארחו באותה עת במושב בדרום בו אין שירותי רפואה ועל כן מיהרו ההורים לקחת את יהודה לבית החולים הקרוב בבאר שבע.

"תוך כדי נסיעה יצרתי קשר עם בית החולים סורוקה ועדכנתי אותם במקרה הנורא, כך שצוות הטראומה המתין בדלתות המיון כדי לקלוט אותנו" ,סיפרה האם. "התחננתי למנחם שיהיה חזק ברגעים הללו עבור שנינו. ובאמת שהוא היה חזק כי לא ברור לי עד היום כיצד נהג עד למיון. מנחם ויהודה נבלעו מאחורי דלתות חדר הטראומה ואני ואלישבע נותרו הלומות מאחור. רק בצהרי היום למחרת נודע לנו שהשריפה פרצה מאותה סוללה, שהיה בה רכיב לא תקין שלא עצר את טעינתה".

עוזרים ליהודה ברגר. צילום: באדיבות המשפחה
עוזרים ליהודה ברגר. צילום: באדיבות המשפחה

 

הרופאים נלחמו על חייו של יהודה במשך כשבועיים במחלקת טיפול נמרץ, לאחר מכן הוא שהה חודשיים במחלקת ילדים ובמהלך אשפוזו עבר מספר ניתוחים והשתלות. "כרגע המקום הנכון עבור יהודה הוא בבית חולים מיוחד לכוויות בארצות הברית, שם הוא יוכל לקבל מענה לצלקות שלא קיים בישראל כמו חבישות לחץ מסיליקון וסוגי טיפול ניתוחים ושחזורים שונים שעדיין לא מבוצעים כאן או שהניסיון בהם דל. כל עוד הצלקות אדומות ודינמיות יהיה קל יותר לטפל ולשנות, ככל שחולף הזמן המצב מתקבע והשינוי המיוחל יהיה קשה יותר להשגה", הסבירה האם. "מימד הזמן משמעותי ביותר עבורנו".

כעת שואפת המשפחה לטפל בהקדם ביהודה שהתקבל לטיפול בבית החולים האמריקאי ולאפשר לו לחיות חיים נורמליים כמו בני גילו. "אנחנו כאן כדי לתת לו את כל היכולת והכח לגדול להתפתח ולהשיג כל יעד שרק ירצה", אמרה האם וקראה לציבור הרחב להצטרף ולתרום לפרוייקט.

הבוקר הודתה האם לכל מי שהתגייס למען יהודה: "איזה בוקר נתתם לנו, איזו התרגשות איזה עוצמות יש בגיוס הזה. לא האמנתי שזה יתקרב למטרה בצעדים כאלה מטורפים וזה הכל תודות ענקיות לכם, לכל אחד ואחד ששותף איתנו בתהליך המטורף הזה". האם הודתה שהיא עקבה באדיקות אחר עמוד גיוס ההמונים: "לא תיאמן הכמויות של החום והאהבה שאתם מרעיפים עלינו".

נחמי מודה לתורמים

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.