ככל שהזמן הולך ומתקדם, יותר ויותר איזורים בארץ מתחברים לצורות שונות ומגוונות של תחבורה ציבורית מתקדמת ואפילו בעליהם של רכבים פרטיים מעבירים חלק מנסיעותיהם לטובת התחבורה הציבורית. הדימוי של עמידה בלתי נגמרת בפקקים לאורך זמן, בזבוז הדלק ובלאי הרכב גורמים למחשבה על ישיבה נטולת אחריות במושב האוטובוס או הרכבת להיראות כאטרקטיבית יותר ובחישובים רבים, גם חסכונית יותר וזאת עוד לפני שבכלל דיברנו על ההיבט הסביבתי. מצד שני, כן מחייבת אותנו לקוד התנהגות שונה במקצת. לא כל מה שקביל ברכבנו הפרטי יהיה מקובל באוטובוס ולכן יש להצטייד בהתאם. אוזניות בלוטוס איכותיות, לדוגמה, יהיו אביזר חובה, עליו יודו לכם שאר הנוסעים ובנוסף אתם לא תהיו צריכים להתעסק בכבלים מציקים. גם נשנוש ושתייה לדרך חשובים, שכן כאן לא תוכלו לעצור בחנות נוחות ולקנות.

ובכן, ליד כל יתרונות הנסיעה בתחבורה ציבורית, ישנו צורך מתמיד למלא את חלל הזמן הפנוי שנוצר בזמן הנסיעה. אז הרי לכם צרור עצות מועילות לשימוש יעיל בזמן הפנוי אשר נוצר בנסיעות שכאלה. לכם נותר רק לבחור את אלו שיתאימו ביותר לצרכים שלכם.

מוזיקה איכותית:

האזנה למוסיקה בזמן נסיעה יכולה להיות תענוג אמיתי. בין אם אתם נמנים על הזן המכור לפלייליסט מוכן מראש לכל סיטואציה או שזורמים עם התחושה ועפים על שירים מזדמנים ביוטיוב – הנוף המשתנה, התנודות והתנועה המתמדת – הופכים את ההאזנה למוזיקה טובה לכיף אמיתי בנסיעה. כאן יהיה המקום להמליץ על בלוטוס קשת איכותיות לטובת הנאה מקסימלית מכל צליל וצליל.

פודקאסט:

בטוח שגם לכם מספרים כל הזמן על איזו תוכנית רדיו או הרצאה שפשוט “חובה לשמוע” אז הנה, קיבלת את מתנת הזמן. פודקאסטים איכותיים, מהנים ומרתקים מחכים לך בכל רחבי הרשת. מהרצאות ב’טד’ עד תוכניות רדיו משעשעות שפשוט אין זמן לשמוע במשך היום. זאת ההזדמנות להשלים.

:

על אחת כמה וכמה אם בסוף הנסיעה מחכה לך פגישה מלחיצה במיוחד, אחד הדברים הטובים ביותר לעשות הוא סשן מדיטציה קצר. לא יודעים איך? מצויין. נסיעה באוטובוס היא זמן נפלא ללמוד לעשות משהו חדש ומגניב כמו מדיטציה.

לקרוא ספר:

בין אם זהו ספר פיזי, אלקטרוני או כל מגזין שמתאים לכם, קריאה היא דרך נפלאה להעביר את הזמן הפנוי של הנסיעה. קריאת ספרים, למרבה הצער, איבדה מזוהרה עם כניסת הסמארטפון לחיינו, אך התענוג שטמון בעלילה ספרותית טובה לא נעלמה. עם מעט תרגול  מיד תיראו איך אתם חוזרים לכושר של קריאה. כמובן, בעזרת מכשירים שונים וספרים אלקטרוניים, כבר לא צריך לזכור להביא ספר או באיזה עמוד הפסקת לקרוא. קריאה נעימה.

להכיר את הסובבים אותך:

אז נכון שאנחנו חיים בעולם אלקטרוני והיום כבר לגיטמי לגמרי להצהיר שהזוגיות שלכם בכלל התחילה באפליקציה או באתר הכרויות, אך אין זה אומר שהיכרות צריכה להתחיל מהפייסבוק. נסיעה באוטובוס היא זמן ודרך נפלאים להכיר אנשים חדשים, לדבר ואפילו למצוא חברים. נסיעה בתחבורה ציבורית מספקת שפע של נושאי שיחה ולפעמים נחמד ומסעיר לפנות למישהו שנראה נחמד בזמן הנסיעה. מצד שני, אם יש תחושה שלא מתאים, זה הזמן להרפות. חלק מהנוסעים מעדיפים לנוח בשקט.

תשלום חשבונות וסדר בבנק:

תשלומי החשבונות כבר מזמן עברו לפורמט דיגיטלי, אז למה לבזבז זמן בית יקר עליהם? נצלו את הנסיעה הארוכה והחיבור לאינטרנט לצרכי תשלומים ואף סידורים בחשבון הבנק דרך האפליקציות השונות.

להשלים עבודה:

אמנם מרבית הסיכויים שהנך בדרך לעבודה או ממנה, אך אם ישנה אפשרות לצאת מהעבודה חצי שעה או שעה קודם ולהשלים את החוסרים בדרך עם הלפטופ, אז למה לא בעצם?

לישון:

אולי הדבר המספק ביותר שניתן לעשות בזמן נסיעה כי בינינו, מי לא עייף במשך רוב חיו הבוגרים? רק זכרו להצטייד בכרית נסיעות רכה או מתנפחת הידועה כמשדרגת שינה ומונעת כאבי צוואר קשים כתוצאה משינה בישיבה וללא תמיכה מספקת. ואל תשכחו להפעיל שעון מעורר לזמן ההגעה המשוער ליעד.

לסיכום, נסיעה בתחבורה ציבורית לא חייבת להיות בזבוז זמן או חוסר נוחות אם מתכננים את הזמן היטב. ניתן לנצל את הזמן בעשרות דרכים מועילות ועל הדרך לחסוך לא מעט כסף. בכלל, העול היורד ממך עם הסרת הדאגה לרכב הפרטי, חנייתו ונהיגה בפקקים תוסיף כמה שנים לחייך, בוודאות. נסיעה טובה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.