אחרי שהבטיחה את העלייה לשלב הבתים בליגה האירופית, מכבי תל אביב תשחק הערב (20:10) בעכו נגד עירוני . מכבי תל אביב שהובסה במחזור הראשון על ידי בית״ר ירושלים, רוצה לנצח גם כדי לאפשר לכולם לחזור ולהתרכז בכדורגל נטו ולא בכל האירועים המוזרים המתרחשים במועדון. המשחק הערב יהיה מסקרן מאוד בעיקר על הספסל. היכן יישב היועץ המיוחד, מה תהיה מידת מעורבותו בניהול המשחק, שאלות שרבים מאוהדי מכבי תל אביב שואלים. במכבי תל אביב התאמצו בשבועות האחרונים לשכנע את האוהדים ואת התקשורת שהכל מצוין בקרית שלום, אולם האירועים האחרונים היו בין מוזרים להזויים בסטנדרט של מועדון מכבי תל אביב.

קרויף ומקלארן במסיבת העיתונאים לפני ק"ש. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
קרויף ומקלארן במסיבת העיתונאים לפני ק"ש. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

דה ז'ה וו מתקופת וידיגאל?

רבים מאוהדי מכבי תל אביב נזכרו בשבוע האחרון במאמן ליטו וידיגאל. זוכרים? האמת, בקצב האירועים הלא שגרתי שעובר המועדון לאחרונה, קצת קשה לעקוב ולהיזכר שעד לאחרונה עוד היה כאן בקרית שלום מאמן מוזר שהונחת מפורטוגל. ההצהרות של בעלי התפקידים הישנים והחדשים בקרית שלום סביב הגעתו של מקלארן יכולים להשתנות בעתיד הקרוב, בדיוק כמו שההצהרות של מקבלי ההחלטות במועדון השתנו בסיום העונה. עם הבחירה ההזויה במאמן וידיגאל, נתנו לכולם להבין שקרויף הביא אותו במטרה לחזור לעמדת המנהל המקצועי. ההצהרות שהיו עם הגעתו, ובמיוחד ההצהרות בסיום משחק גמר הגביע בטדי בו מכבי הפסידה לבני יהודה, היו מוזרות, לא עיקביות ולא מתאימות למכבי תל אביב החדשה. פתאום וידיגאל גילה שלא קרויף הביא אותו והוא חייב דין וחשבון למי שהביא אותו, מיטש גולדהאר. ההצהרות בימים האחרונים מאז נחת כאן סטיב מקלארן החזירו רבים לתקופת וידיגאל, שוב הדברים שנאמרים מעוררים סימני שאלה, שוב, גם הם נאמרים מפיהם של החדש, מקלארן והישן קרויף. קשה להאמין להם.

מי המאמן האמיתי של מכבי? קרויף ווידיגאל. צילום: אתר מכבי תל אביב
זוכרים אותו?. צילום: אתר מכבי תל אביב

 

״בחמש השנים האחרונות עקבתי אחרי מכבי תל אביב״, אמר מקלארן במסיבת עיתונאים משותפת אתמול. מישהו באמת מאמין שמאמן נבחרת אנגליה לשעבר ישב בביתו ועקב אחרי המשחקים של מכבי תל אביב? ושימו לב לדבר הבא של מקלארן במסיבת העיתונאים: ״אני מאמן, אני אוהב לעבוד עם השחקנים על המגרש ואני יכול לעזור״. היועץ מעיד על עצמו בחיוך,כאשר קרויף יושב לצידו שהוא אוהב לעבוד עם שחקנים ואוהב להיות על הדשא. ובאמת מישהו בקרית שלום או בקנדה רוצה לשכנע אותנו שמאמן נבחרת אנגליה בא לשמש יועץ? הרבה דברים מוזרים יש במינוי הזה ובבחירת המילים של מקלארן. ״ג׳ורדי התקשר אליי לפני שנתיים ואז עמדתי להצטרף לניוקאסל, אז לא יכולנו לשתף פעולה״, סיפר היועץ החדש. קרויף שתף פעולה בצורה מלאה. הוא גם שיתף פעולה עם החתמתו של וידיגאל, ונתן לכולם תחושה שהוא הביא אותו.

האותיות הקטנות בין כל המחמאות

יכול להיות גם ששניהם אומרים אמת, אבל הבחישות רבות, השינויים הרבים, ההצהרות המוזרות והניסיונות להרשים את התקשורת כאילו הכל בסדר ונעשה בהתאם לדרישות של קרויף מעלה חשד יותר מסביר שמשהו במערכת שהיתה כל כך משומנת, שעבדה תמיד על אוטומט, משהו השתבש בה. אולי אחרי חמש שנים החלודה גורמת לחיכוך שמשמיע רעשים לא נעימים. אחד שמבין משהו בשפת גוף, אמר לי היום: ״תמיד צריך להיזהר ולהתנהג בחשדנות דווקא נגד אלה שמחייכים כל הזמן״, אם מסתכלים על וסטיב מקלארן בשבוע האחרון, אז האנגלי לא מפסיק לחייך וההולנדי נראה נבוך וקשוח. כדאי להתעכב לעוד משפט שמקלארן אמר אתמול על ההחלטה שלו להגיע למכבי תל אביב: ״זה רק יעזור לי לעתיד". הבנתם? אם נאמין למקלארן שהוא עקב אחרי מכבי תל אביב בחמש השנים האחרונות אז הוא יודע שכל המאמנים והמנכ״לים שנחתו בקרית שלום קיבלו הצעות מפתות ממועדונים גדולים יותר באירופה. הרמז ברור.

סטיב מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
אוהב להיות על הדשא. סטיב מקלארן. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

ג'ורדי קרויף שגם קיבל מחמאות רבות ממקלארן במסיבת העיתונאים החזיר באותו מטבע אבל חשוב להתרכז בטקסט שבחר המאמן: "מה שהערצתי בסטיב כשהייתי שחקן, זה שהוא תמיד נתן לי אנרגיות באימונים, הוא תמיד הגיע עם מוטיבציה גבוהה לאימונים. הוא ידע תמיד לחשוב על תרגילים חדשים ורעיונות חדשים ולהתאים את עצמו לכדורגל בכל מדינה. אבל מה שחשוב זה היכולת שלו לעודד שחקנים, וכשיש סגל רחב ושחקנים לא משחקים, חשוב שיהיה מישהו שיידע לתת מוטיבציה". מה שהכי חשוב מבחינת קרויף בתרומה שתהיה למאמן נבחרת אנגליה לשעבר זו היכולת שלו לעודד שחקנים אחרי הפסדים וכאלה שאינם משחקים. במילים אחרות, קרויף אומר שאפשר היה להביא את שייע פייגנבוים כאחראי על המוטיבציה. זה גם היה עולה הרבה פחות.

בינתיים כולם משחקים את המשחק עד לפיצוץ ראשון. ניצחון הערב על קרית שמונה ירגיע את האווירה בקרית שלום וביציעים המוטרדים של מכבי תל אביב עד להודעה חדשה. ניק בלקמן, הרכש החדש מאנגליה יהיה לראשונה בסגל ואמור לקבל דקות. אגב את בלקמן הביא מקלארן אותו אימן עד לאחרונה בדרבי קאונטי האנגלית. קרויף אמר עם הגעתו של החלוץ לפני שבוע כי כבר לפני שנתיים הוא עקב אחריו. ההצהרה הזו מהשבוע שעבר היא עוד אחת שמעלה סימני שאלה לגבי האמינות בכל ההצהרות שמפזרים בעלי התפקידים השונים בקרית שלום. לא נראה לכם שיש פתאום יותר מידיי צירופי מקרים בקרית שלום?

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.