הפצצת צה"ל ברפיח, מבצע צוק איתן. צילום: רויטרס
הפצצת צה"ל ברפיח, מבצע צוק איתן. צילום: רויטרס

מתאם אמנם התפטר השבוע, אבל הקלטה מלפני מספר חודשים שנחשפה הבוקר בגלי צה"ל, מגלה את שיטות העבודה הרצויות לדעתו, שחלקן ככל הנראה התקבלו ע"י הדרג הצבאי. במלחמה הבאה, אומר לוטן, יעסקו הכוחות בחטיפת מחבלי אויב למטרות מיקוח. "אני לא חושב שמלחמה צריכה להסתיים ב-2:0 חטופים של האויב", אומר לוטן. "אם יש לנו חטוף אחד, היא צריכה להסתיים ב- 200:1, אם זה 2, אז ב-400:2. אם זה 3, אז ב-600. זה לא אומר שהבעיות יפתרו, אבל המשוואה תהיה אחרת".

הדברים נאמרו לפני מספר חודשים ולפי הפרסום בגל"צ הם חלק מלקחי מבצע צוק איתן. צה"ל, לפי הדיווח, פועל למימוש תכנית המיקוח שעליה דיבר לוטן. "זה רעיון שצה"ל חייב להשתפר בו אחרי צוק איתן", מגלה לוטן. "הרמטכ"ל מאוד מחויב ומאוד מבין שאלה נושאים שהצבא צריך לעסוק בהם ויש לו יתרון".

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
החללים הנעדרים ואורון שאול הי"ד

אתמול תקפו הוריו של הדר גולדין הי"ד את שר הביטחון ליברמן על רקע אמירתו לפיה אסור לחזור על עסקת שליט. הוריו של גולדין אינם מעוניינים לשחרר מחבלים תמורת החזרת גופת בנם, אלא דורשים להקשיח את תנאי מחבלי חמאס בכלא בישראל, וכן להגביר את הלחץ על חמאס. הצעדים שעליהם דיבר לוטן, ביניהם חטיפת אנשי חמאס והחזקתם לצרכי מיקוח, הם חלק מ"בנק המטרות" שעליו מדברות משפחות גולדין ושאול.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.