זו תמיכה באלאור אזריה, החייל שחיסל את המחבל. אבל לא רק. זו הרבה יותר גדולה על דברים הרבה יותר גדולים מסיפור החייל.
היא עצרת שמאל מול ימין ועל הדבר הכי חשוב במדינה: מה יהיה הסיפור הגדול של אינתיפאדת השחיטות הפלשתינית: עשרות קורבנות שאיבדו את חייהם או בפנים מטושטשות? כי כרגע זה לגמרי החייל ופסטיבל ההלקאה העצמית שלנו.
כולל פסטיבל ה"העצרת היא נגד הרמטכ"ל". כי כולם יודעים שהיא לא.

וכן, זו לגמרי עצרת של ימין מול שמאל. כי כל דבר במדינה הוא עכשיו ימין מול שמאל וכל צד מנצל כל פרשה לניגוח. זה לא מתחיל בפייסבוק – זה מתחיל אצל הפוליטיקאים ובתקשורת.
זו עצרת נגד תקשורת שמאל שלגמרי לקחה צד בפרשה – שמיהרה לחגוג על חשבון חייל צה"ל בבית המשפט שהוקם באולפנים.

זו עצרת נגד השמאל שהרים את בוגי יעלון על כפיים כשהתבטא נגד החייל. וניפנפו בזה שגם נתניהו מיהר לשפוט את החייל. וזה ממש בסדר. כי הכל זה ימין ושמאל. אבל אל תשחקו את המשחק הזה ותצפו מהצד השני לא להופיע למגרש.

זו עצרת נגד אלו ששואלים למה כל דבר חייב להפוך לימין ושמאל, ולא שאלו את זה כשבאולפן שישי כל הפרשנים עשו קמפיין לשר הביטחון וזעקו "צריך לתמוך בבוגי שמוכיח שבימין יש גם שפויים". אז – זה לא עניין אותם שזה הפך לסיפור של ימין ושמאל. הם פשוט ישבו אחרי ארוחת שישי טובה והנהנו בהסכמה.
הרמטכ"ל הוא לא המטרה, אלא המוסר. צילום: פלאש 90
הרמטכ"ל הוא לא המטרה, אלא המוסר. צילום: פלאש 90

זו עצרת שהיא הפגנת עמדה דמוקרטית של ציבור, נגד מה שלדעתו עושים לחייל צה"ל שאולי הוא לא גיבור, או אולי הוא טעה, או אולי הוא כן גיבור או איבד שפיות או וואטאבר. אבל הציבור הזה לא יכול לראות את השמאל חוגג אחרי חצי שנה של דקירות – מקרה של חייל שנתפס במצלמת "בצלם" ונאזק ונשפט – את זה הציבור הזה רצה שיבררו בבית המשפט.

זו עצרת בעד חיילים ונגד האויבים שלהם: המחבלים. הפלשתינים. אבו מאזן. חברי הכנסת הערביים. ונגד בצלם ושוברים שתיקה. ונגד "הארץ" שדאג להפוך את כל צה"ל לרוצחים ושמבחינתם החייל היורה זה הסיפור הכי גדול באינתיפאדה ונגד זוהיר בהלול שלא קורא למחבל מחבל וכו' – זו עצרת שאומרת שהציבור מאחורי כל חייל וחייל במלחמה היומיומית הזו. בשטח ועל התודעה.
אבל יותר מהכל – העצרת הזו היא כדי לאפס את כל מי שחושב שאלאור אזריה הזה צריך להפוך לסיפור הכי גדול באינתיפאדה הזו.

הפגנת כח שאומרת שלא יכול להיות שהפרזנטור ומה שנשאר חקוק בראש אחרי אינתיפאדת השחיטות, הוא חייל בפנים מטושטשות שמסמל, לדעת השמאל, את אובדן המוסריות של צה"ל ושל המדינה ושל הימין ושל כולנו כמו שהם כל כך אוהבים לחגוג מאז הפרשה.

כי כרגע, שאלוהים יעזור לי, זהו הסיפור הכי גדול מהאינתיפאדה הזו. סיפור של תקשורת שלקחה מדינה שלמה בשבי והיא תגיד לו מה צריך לזכור ונגד מי צריך לצאת.

הפנים והתמונות אחרי של חצי שנה של יהודים נשחטים היו צריכות להיות פניהם של בני הזוג הנקין ז"ל, ושל דפנה מאיר ז"ל שנרצחה לעיני ילדיה והיום מעט מאוד אנשים זוכרים את שמה. לא של חייל כלשהו אזוק בפנים מטושטשות.

על זה העצרת.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.