פיני גרשון, דיוויד פדרמן, שמעון מזרחי, שי רקנאטי ואלי דריקס ב-2009. צילום: פלאש90
, דיוויד פדרמן, שמעון מזרחי, שי ואלי דריקס ב-2009. צילום: פלאש90

 

האם מקבל החלטות בהתאם לאינטרסים ולרצונות של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב? העובדה שמשפחת רקנאטי מחזיקה בבעלות משותפת על ומכבי תל אביב, גורמת לערוץ הספורט לקבל לפעמים תכתיבים מלמעלה וליישר קו עם המועדון, הכל בהתאם לצרכים שלו.

ביום שלישי ייערך תל אביבי במסגרת ליגת ווינר. בהגרלת רבע גמר גביע המדינה נקבע כי הפועל ומכבי תל אביב ייפגשו לדרבי אותו יארחו האדומים. לפני ההגרלה סוכם בין הפועל תל אביב לאיגוד הכדורסל כי אם בהגרלה ייצא שהפועל מארחת את משחק הגביע, המשחק ייערך בשבת בגלל שהדרבי שייערך ביום שלישי. אחרי שהפועל הוגרלה מול מכבי, הודיעו באיגוד הכדורסל להפועל תל אביב כי רבע הגמר יתקיים ביום ראשון, 48 שעות לפני הדרבי במסגרת הליגה.

הדרבי נדחה לראשון. המאמן דני פרנקו. צילום: הפועל ת"א
הדרבי נדחה לראשון. המאמן דני פרנקו. צילום: הפועל ת"א

 

ראשי הפועל תל אביב זעמו ופרסמו פוסט בפייסבוק נגד איגוד השופטים וערוץ הספורט ובו דברים קשים: ״מועדון הכדורסל הפועל תל אביב מתנגד נחרצות להעברת משחק הדרבי ליום ראשון. המשחק במסגרת רבע גמר גביע המדינה נקבע ליום שבת, לאחר שהקבוצה תיאמה מראש עוד בטרם ההגרלה כי תשחק את רבע הגמר ביום שבת לאור מספר אילוצים וביניהם קיומו של דרבי במסגרת הליגה ביום שלישי ואירועים אחרים. מאיגוד הכדורסל אף אישרו את המועד לפני ההגרלה כולל אישור בכתב לאחר ההגרלה, אולם מיד לאחר פרסום ההודעה, פתחה מכבי תל אביב במסע לחצים במטרה להזיז את המשחק על מנת להתחשב בלוח הזמנים של המפעל הפרטי בו הם משתתפים – ואינו קשור בשום צורה לליגה המקומית או לאיגוד הכדורסל. לתדהמתנו, החליטו באיגוד הכדורסל בשיתוף הגוף המשדר (ערוץ הספורט, מ.ב) להעדיף את האינטרסים של הקבוצה מהמפעל הפרטי ולפגוע פגיעה קשה בהפועל תל אביב, לה קבעו שני משחקי דרבי תוך 48 שעות. נציין, כי בשיחה במהלך הבוקר עם ערוץ הספורט נאמר לנו במפורש שהזזת המשחק נובעת ממשחקה של מכבי תל אביב ביורוליג״.

עוד נכתב בפוסט של הפועל תל אביב: "רבות כבר דובר על הקשר החולה בין מכבי תל אביב לערוץ הספורט, קשר אשר כולל ניגוד עניינים מובהק, בדמות בעלים משותף לשני הגופים. באמצעות קשר זה גייסה מכבי תל אביב את ערוץ הספורט על מנת להזיז את המשחק ליום ראשון ובכך להעדיף את האינטרס של מכבי תל אביב על פני זה של הפועל תל אביב. איננו רואים כל היגיון בהתחשבות של איגוד הכדורסל (אשר מתחבא מאחורי ערוץ הספורט) ואשר מסונף לפיב"א, בצרכי היורוליג״. ויש גם איום לעבר איגוד הכדורסל אם לא ישנו את ההחלטה: "הפועל תל אביב מצפה מאנשי איגוד הכדורסל להתעשת, ולהיזכר שתפקידם המרכזי הוא לשרת את הכדורסל הישראלי. הפועל תל אביב מודיעה כי תמנע את כניסת אנשי ערוץ הספורט למגרש ואת העברת המשחק בשידור ישיר בטלוויזיה, ובנוסף נשקול תביעה כנגד איגוד הכדורסל – כל זאת אם המשחק לא ישוחק ביום שבת כפי שנקבע בתחילה". יהיה מעניין מאוד לראות כיצד הסיפור הזה יתפתח ומי יתפשר אם בכלל.

פיני גרשון. צילום: מכבי תל אביב
פיני גרשון. צילום: מכבי תל אביב

 

הפועל תל אביב לא לבד. מי שלמד להכיר לאחרונה היטב את העוצמות והמעורבות של מועדון מכבי תל אביב בערוץ הספורט הוא פיני גרשון. במכבי תל אביב לא אהבו, בלשון המעטה, את הפרשנות של גרשון במשחקי היורוליג של הקבוצה והפעילו לחץ להחליפו. נזכיר כי העונה שעברה היתה הגרועה ביותר של מועדון מכבי תל אביב ביורוליג, וגרשון מתח לא פעם ביקורת נוקבת על הבעלים, המאמנים והשחקנים. בצדק. כולם קנו בזכות את הביקורת שהשמיע גרשון. לאחרונה הסתיים החוזה של הפרשן גרשון בערוץ הספורט ולא חודש. לגרשון נאמר כי בחוזה החדש הוא לא ישמש הפרשן במשחקי מכבי תל אביב ביורוליג ובהתאם שכרו יקוצץ. גרשון לא אהב את ההחלטה והחליט לעזוב לטובת צ’רלטון, שם הוא משמש פרשן במשחקי הפועל ירושלים ביורוקאפ וחבר בפאנל תכנית ספורט יומית ברדיו.

פיני גרשון היה אחד הטאלנטים הגדולים של ערוץ הספורט והם התגאו מאוד כאשר הצליחו להחתימו בערוץ. גרשון, ממאמני הכדורסל הגדולים בישראל ובאירופה, זכה באליפויות עם הפועל גליל עליון ומכבי תל אביב אותה הוביל לזכייה בשלושה גביעי אירופה. גורמים רבים בענף הכדורסל והתקשורת הרימו גבה כאשר ערוץ הספורט ויתר על המותג פיני גרשון אבל רבים מהם הבינו שהשיקול לא היה מקצועי. אבל מסתבר כי בערוץ הספורט לא ממהרים להחליף פרשנים או כתבים בכירים. במסגרת הסכסוך הגדול בין מועדון הכדורגל מכבי חיפה לערוץ הספורט, הבהירו במכבי חיפה לראשי ערוץ הספורט כי יהיו מוכנים להסיר את החרם על הערוץ ולחזור לעבוד בשיתוף פעולה אם רק יחליפו את הכתב מוטי פשכצקי שהחליף את תומר לוי בסיקור הקבוצה. בערוץ הספורט לא נענו לדרישה גם במחיר המשך החרם מצד מכבי חיפה. המזל של פשכצקי שמשפחת רקנאטי לא שולטת במכבי חיפה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.