ימים לא קלים עוברים על ראש הממשלה. אם בסוף השבוע הוא היה משוכנע, במידה מסויימת של צדק, שפרשות 1,000 ו-2,000 יסתיימו בקול ענות חלושה, הרי שאתמול נטרפו הקלפים. שלמה פילבר, יד ימינו של רה"מ, חצה את הקווים ומעכשיו יתמסר לחוקרי המשטרה שמבקשים את ראשו של נתניהו.

יתמסר לחוקרים. מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אף אחד לא יודע מה יש לפילבר להציע לחוקרים. האם יש בידיו מסמכים, ראיות חותכות או הקלטות שקושרים את נתניהו להקלות שניתנו לבזק? ימים יגידו. אבל תהיו בטוחים שגם הפעם, במיוחד הפעם, תקראו ותשמעו בתקשורת הרבה הדלפות מחדרי החקירות.

באופוזיציה מריחים הזדמנות פז ללכת לבחירות. גבאי משוכנע שיפתיע, למרות הדשדוש המתמשך בסקרים, ולפיד – שטס היום לשליחות מדינית מטעם עצמו לבריסל – בטוח שהוא היורש של נתניהו והמנצח הגדול בקלפי. האמת? גם נתניהו משוכנע שהציבור איתו. הסקרים אגב, גם הפנימיים של הליכוד, חוזים עוד ניצחון גורף לנתניהו. 30 מנדטים צפונה.

מה יהיה המהלך הבא? ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

 

האם יש מתח בקואליציה היא סביב השאלה מה יהיה המהלך הבא של ראש הממשלה? האם יקדים את הבחירות ובצל החקירות יבקש שוב את אמון הציבור? לא מעט במערכת הפוליטית משוכנעים שזה המהלך שנתניהו מעוניין בו: להראות לכולם שגם החקירות והכותרות לא משנות את העובדה שרוב הציבור רוצה אותו בראשות הממשלה.

פתחו את היומנים. מאוד יכול להיות שכבר בחודש מאי או יוני שוב נלך לקלפי. לא בגלל קרעים בקואליציה, הפעם – בגלל פילבר.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20