כוחות משטרה גרמנים. צילום: רויטרס
כוחות משטרה גרמנים. צילום: רויטרס

היה מעורב במעצר הסוכנים האיראניים בגרמניה. כך פורסם הערב (ג') במהדורת החדשות של כאן. לפי גורמים מדיניים, המבצע הרחב שהתקיים היום על אדמת הוא חלק משיתוף פעולה בינלאומי, בו סוכנות הביון הישראלית לוקחת בו חלק מרכזי. לפי הדיווח, ישראל העבירה באחרונה לכוחות הביטחון בגרמניה את המודיעין שהביא לפעולה.

כזכור, כוחות הביטחון במדינה פשטו היום על מספר מוקדים החשודים ששימשו מקום מסתור לסוכנים איראנים שריגלו אחר ישראלים. על פי הדיווחים, התובע הכללי במדינה הנפיק צווי חיפוש בבתים בברלין ובמחוז בוואריה. ככל הנראה הסוכנים האיראנים שייכים לכוח קודס של .

לפי "כאן", הכוח האיראני ניסה להפעיל תאי טרור בשליחות משמרות המהפכה. הסוכנים פנו אל שיעים לא-איראניים, חלקם בעלי אזרחות אירופית, חלקם פליטים בתהליך אזרוח, זאת על מנת להקמת תשתית שתפעל בירחבי היבשת. לצד זאת, לא ברור אם קהילות יהודיות או נציגויות ישראליות היוו יעד מרכזי במבצע זה של משמרות המהפכה.

מתוך החשודים שנעצרו, עשרה נחשבים למסוכנים במיוחד מאחר והם חברים בגדוד "" שתכנן בעבר התנקשויות רבות של מבקרי משטר במדינות מערביות רק בשבוע שעבר שגריר בגרמניה זומן לשיחת נזיפה בגין ריגול בשטחה נגד גורמים וקבוצות בעלי קשרים לישראל.

כזכור, לפני כשנה נגזרו עונשי מאסר של 4 שנים על סייד מוסטפה, שהורשע בגין ריגול לטובת משמרות המהפכה באיראן. הוא ביצע מעקב אחר חבר המפלגה הסוציאל דמוקרטית ויו"ר האיגוד הגרמני-ישראלי לשעבר, ריינהולד רובה. על מעשיו קיבל שכר חודשי של אלפיים יורו.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.