הסערה סביב אירוע "" של הרב אלימלך פירר מקבלת מפנה; לאחר שאמנים ביטלו את השתתפותם באירוע מחווה לשירי שלמה ארצי, וארצי בעצמו גינה את העובדה שלא משתתפות נשים זמרות במופע המחווה, שלושה זמרים מתייצבים היום לצידו של .

הזמרת שיתפה את מפגשי משפחתה עם הרב פירר ועזרתו הרבה וכתבה: "אם הרב פירר שלא הדיר את אמא שלי לפני 25 שנה… רוצה להדיר אותי עכשיו מלבצע שירים של שלמה ארצי- אני אחיה עם זה. לא כי אני לא מתנגדת להדרת נשים… כי אני אמצא לי זירות טובות יותר לנהל בהן את המאבק הזה, בלי להלבין פניו של איש חסד".

הפוסט של זוהר:

גם הזמר הצטרף לתמיכה ברב פירר ופרסם בעמוד האינסטגרם שלו תמיכה ברב ובארגונו: "אני האחרון לתמוך בהדרת נשים. אבל גם הראשון לתמוך בכיבוד אמונה ותפיסת עולם של אדם אחר. אמונה שאין בה מטרה לפגוע, אלא רק לבקש את הזכות לכבדה. . כואב לי על האמנים שנפלו למלכודת הזאת שטמנו להם אנשים שידם קלה על גפרורי השנאה וכמובן שאם ירצו בי, אגיע בשמחה להופיע בהתנדבות מלאה ממש כמו שהרב עושה כל חייו".

הפוסט של עמדי:

אירוע ההתרמה של "עזרה למרפא" מתקיים בכל שנה, כשהשנה הוחלט לערוך מופע מחווה לשירי שלמה ארצי בהשתתפות אמנים. מתוקף העובדה שהרב פירר שישתתף באירוע הינו אדם דתי אדוק, חסיד בעלזא, לא הוזמנו נשים לשיר באירוע והיו ארגונים ש"קפצו" על המציאה והחלו להפעיל לחץ על האומנים לבטל את השתתפותם משום הדרת נשים, ביניהם הזמר עילי בוטנר.

היום התראיינה ברדיו "103" הזמרת ויצאה גם היא להגנת הרב פירר וכיבוד אמונתו ואורחות חייו: "תסתכלו כמה טוב הרב פירר עושה. זה מרגיז אותי, איפה אותם אמנים כשנשים נרצחות או נאנסות, במקרה הזה, אני אחיה עם זה" אמרה.

תמיכה רבה נרשמה ברשת מצד נבחרי ציבור ואנשי תקשורת ברב פירר ונגד צעדי ההחרמה, ביניהם אנשי התקשורת מנחם הורוביץ, מנחם טוקר ומורן אזולאי.

 

.

מנחם גשייד, עוזרו ודוברו של הרב פירר הגיב בשמו: "הרב אלימלך פירר ימשיך להעניק את שירותיו ושירותי אגודת עזרה למרפא, לכל הפונים לסיוע, כפי שפועל במסירות אינסופית בארבע העשורים האחרונים למאות אלפי פונים בהתנדבות מלאה. הרב פירר מכבד כל אדם וגאה בהיותו יהודי שומר תורה ומצוות".

 

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא