"למנהיגי ומובילי גיוס הצעירים הנוצרים, הבטחת כבוד: אני אלחם בכם ולא אנוח עד שננקה את החברה שלנו מכם. יא . המשיח מתבייש בכם", כתב הבוקר (ה') , , יממה בלבד אחרי שהתחייב במסיבת עיתונאים לפעול למען ה'דו-קיום' בעיר. כך פורסם לראשונה באתר 'ניוzים'. מאוחר יותר, מחק זעאתרה את הפוסט שכתב.

"זבלי האנושות". צילום מסך מתוך עמדו הפייסבוק של זעאתרה לפני שנמחק

 

בכך, ממשיך זעאתרה, שוויתר על תפקיד סגן ראש העיר חיפה כדי שלא יצטרך להתנצל על אמירותיו המבטאות תמיכה בחיזבאללה ועל נתינת הלגיטימציה לחמאס, לעורר מהומה. לא רק עם הערבים הנוצרים יש לזעאתרה בעיה, אלא גם עם גיוס לצה"ל ועם צה"ל עצמו, אותו הוא נוהג לכנות ' הכיבוש'. בזמן מבצע 'צוק איתן', הוא הגדיר את מה שצה"ל עושה ברצועת עזה כ"פשעי מלחמה" ו"טרור".

האב גבריאל נדאף. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

עמית ברק, ממייסדי ופעילי פורום גיוס העדה הנוצרית, פנה בתגובה ליועץ המשפטי לממשלה ולמשרד המשפטים כדי להתלונן על הסתה. בשיהח עם 'מקור ראשון', סיפר ברק כי זעאתרה "התנגד לפעילות פורום גיוס העדה הנוצרית לאורך כל הדרך". לדבריו, הוא "גידף והסית נגד פעילותו של האב גבריאל נדאף, נגד פעילים, חיילים ושוטרים נוצרים, שעליהם הילך אימים בפרסומיו ברשתות החברתיות. לא בכדי הגיעה ההסתה שלו לדיון בוועדות הפנים של הכנסת. זעאתרה מייצג את המיעוט הבדלני בקרב הנוצרים. לו היה ממונה לסגנות בחיפה זה היה מהווה תמיכה בבדלנים ותקיעת סכין בגב לנוצרים ולמיעוטים שפועלים לשינוי ושילוב, וביניהם גם חיילים מחיפה עצמה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.