ח״כ הגיש הבוקר (רביעי) במצודת-זאב בת״א את מועמדותו לראשות תנועת הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה.

סער הגיש במעמד זה את החתימות הנדרשות לצורך הגשת המועמדות, כנדרש בחוקת הליכוד.

סער התייחס בדבריו לגריעת אלפי חברים מספר הבוחרים של הליכוד בשבועיים האחרונים, כמו גם למה שהוא הגדיר כהפרת הסיכום שהיה ביסוד ההסכמה על מועד הבחירות לפיו כל חבר יוכל להצביע בכל אתר הצבעה ברחבי הארץ.

״מנסים למנוע את זכות הבחירה מרבבות חברי תנועה. ניאבק למען הוגנות ודמוקרטיות."

"לצערנו יש בימים האחרונים מספר בעיות ביכולת לקיים בחירות הוגנות. בעיה ראשונה היא גריעה של אלפי חברים מספר הבוחרים בשבועיים האחרונים, על פני הדברים ראינו שיבושים חמורים בנושא הזה," אמר סער.

הוא הוסיף כי הסיכום שהושג על ידי יו"ר המרכז ח"כ חיים כץ הופר כאשר "הסכמנו לקיים תאריך מוקדם במהלך החג, רק על בסיס הסיכום, שכמקובל בליכוד בכל העשור האחרון, הבחירות תתקיימנה באופן שכל חבר ליכוד יוכל להצביע בכל אתר הצבעה ברחבי הארץ. מכיוון שהבחירות ביום חופש יש לזה חשיבות יתרה. אם זה לא יקרה, המשמעות היא שבפועל תישלל אפשרות הבחירה מרבבות חברי הליכוד. לדוגמא בפריימריז האחרונים בפברואר כרבע מהבוחרים הצביעו באתרים שונים ברחבי הארץ ולא בסניפם ואז זה לא היה בחג או בחופשה. הפעם הפריימריז מתקיימים במהלך חופשת החנוכה, בה ישהו חברי ליכוד רבים בחופשות ברחבי הארץ."

בדבריו התייחס סער גם לבחירה הפוליטית העומדת בפני חברי הליכוד ואמר: "הבחירה שעומדת בפני חברי התנועה ברורה מאוד. בחירה בנתניהו בתנאים הקיימים היא בחירה ביו"ר אופוזיציה. בחירה בי היא בחירה בהמשך שלטון הליכוד, ביכולת להקים ממשלה חזקה ויציבה ולאחד את העם."

בתוך כך, חשף המטה של ראש הממשלה נתניהו את סרטון התעמולה שלו

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.