יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) בטקס העברת השגרירות. צילום: הלל מאיר/TPS

יחליף את : כך החליטה חבר הנאמנים של הבוקר (א'), ובכך אישר את המלצת ועדת המינויים מיום חמישי האחרון. החלטה זאת צפויה להגביר את המתיחות בין הסוכנות ובין ראש הממשלה שכבר הכריז בסוף השבוע כי יפעל לסיכול מינויו של הרצוג. עם זאת, נתניהו לא העמיד מועמד חלופי.

בנאומו אמר הרצוג: "נחמן מברסלב אמר כל העולם כולו גשר צר מאד. אני חושב שהסוכנות היהודית היא הגשר הצר הזה והחזק בין עם ישראל בתפוצותיו לבין מדינת ישראל ועל הגשר הזה צריך לשמור מכל משמר. והאתגרים שעומדים בפני הגשר הזה הם עצומים. הגשר הזה ילד את מדינת ישראל, הביא את העלייה העצומה של מיליוני בני אדם לארץ ישראל והגשר הזה עכשיו מתמודד עם האתגרים העכשוויים המורכבים והמסובכים ביותר שעומדים בפני העם היהודי בדור הזה".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את כינוס הוועדה לתיאום הפעולות בין הממשלה והסוכנות היהודית שהייתה אמורה להתקיים מחר בבוקר, זאת כסנקציה על בחירת ח"כ הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות. בעקבות ההחלטה מסר ח"כ הרצוג: "לאור פניה שקיבלתי ממנהיגי יהדות התפוצות, הסכמתי לקחת על עצמי את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. אלה הם ימים של אתגרים משמעותיים בכל הנוגע ליחסי העם היהודי ומדינת ישראל. אכנס לתפקיד החל מה-1 לאוגוסט".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בירך על המינוי וכתב בעמוד הטוויטר שלו: "נתניהו הרחיק. הרצוג יקרב. ברכות לעם היהודי כולו על מינויו של הרצוג כיו"ר הסוכנות. וכמובן ברכות אישיות ליצחק, למיכל ולמשפחה על המינוי. זהו מינוי דרמטי לעתיד העם היהודי. נתניהו ושותפיו הרחיקו את הקהילות. הרצוג יקרב אותן מחדש".

גם הנשיא ראובן ריבלין בירך את הרצוג ואמר: "ישנם מעטים המבינים כהרצוג, את האתגרים העומדים מול העולם היהודי ואת הצורך ללמד ולחזק את הזהות היהודית ואת הקשר האמיץ בין מדינת ישראל והיהודים ברחבי העולם- היום, עוד יותר מתמיד. אלה אינם אתגרים פשוטים וישנם קשיים של ממש עליהם עלינו להתגבר. כנשיא המדינה אני ניצב לצד הסוכנות היהודית בנכונות מלאה וברצון כנה לסייע לפעילות הארגון על מנת להגן ולחזק את יחסי מדינת ישראל והעם היהודי".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.