חודש אחרי שנחנכה, האנדרטה שהוקמה בעכו לזכרו של , ארגון הטרור ' לשחרור פלסטין' ודוברו, הוסרה הבוקר (ב') לאחר מחאה. כנפאני חוסל בלבנון ב-1972 לאחר הטבח בנמל התעופה בלוד שביצעה '', בו נרצחו 24 בני אדם ונפצעו 71.

את האנדרטה חנכו ערבים ישראלים הפעילים למען שלטון בסוריה, יחד עם פעילים במפלגת חד"ש ו'איבנא אל-בלד', בבית העלמין המוסלמי בעיר, הנמצא באחריותו של הווקף אשר כפוף למשרד הדתות.

האנדרטה לזכר המחבל ע'סאן כנפאני בעכו. צילום: Alikhbaria Syria

 

כזכור, שיגרה בשבוע שעבר מכתבים לשר הפנים ומ"מ ר הדתות אריה דרעי וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נגד הצבתה של האנדרטה.

"אסור שטרוריסטים יהפכו לגיבורי תרבות ולמודל לחיקוי והערצה"

הבוקר היא בירכה הבוקר על הסרתה. "ההיגיון והשכל הישר גברו. לא היה מקום מלכתחילה להציב שמאדירה את פועלו של מי שהיה חבר בכיר בארגון טרור שהוביל פיגועים נגד אזרחי מדינת ישראל. אסור שטרוריסטים יהפכו לגיבורי תרבות ולמודל לחיקוי והערצה", אמרה השרה רגב.

רגב הודתה לשר הפנים אריה דרעי "שנעתר לבקשתי והנחה מתוקף תפקידו על הסרתה". היא אף קישרה זאת לחוק הנאמנות בתרבות ואמרה כי "אנחנו צריכים לשים סוף להאדרת מחבלים במסווה של חופש ביטוי וחופש יצירה. עלינו לפעול בכל העוצמה וללא פשרות על מנת למנוע פעילות או צעדים שנועדים להאדיר ולפאר טרוריסטים, זה קרה היום עם האנדרטה בעכו וזה חייבים לקרות עם העברת חוק הנאמנות".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.