חתם אמש (ג') על מינויו של החוקר ד"ר לשגריר ברומא. אידר הוא פובליציסט בעיתון ' היום' ועורך מדור הדעות. הוא עתיד להיכנס לתפקידו כשגריר בקיץ הבא.

דרור אידר באולפן 'הפטריוטים'

 

ההחלטה למנות את אידר לשגריר באיטליה התקבלה במהלך שיחות שקיים עם נתניהו, בהן הביע רצון לצאת לשליחות בעולם בשם מדינת ישראל. שיבוצו הוא חלק ממכסת המינויים הפוליטיים המוקצים על פי הנוהג לשר החוץ.

"כחוקר היסטוריה וספרות, הזכות לייצג את מדינת ישראל ברומא, על שלל המטענים המדיניים, הלאומיים והדתיים בני אלפי השנים שביחסי שני העמים, מקבלים משמעות מיוחדת", אמר אידר לאחר קבלת התפקיד. "כפי שעשיתי בעיתונות ובתפקידים אחרים בארץ ובעולם, גם בעמדה זו אשתדל להשקיע את כל מרצי וידיעותיי לייצג את מדינת ישראל".

אידר הוסיף: "בשעה זו אני זוכר בגעגוע עמוק ובגאווה את הוריי, אסתר ושמואל כהן, שהלכו לעולמם בחמש השנים האחרונות, עולים חדשים בראשית המדינה, שבדרכם הצטרפו לחלוצים שבנו את המדינה. הם יהיו אתי גם בשליחותי זו".

אידר בן ה-51 הוא חוקר היסטוריה, ספרות חברה ותרבות. הוא פרסם שני ספרים ומאמרים רבים בתחומים מגוונים, ומרצה בארץ ובעולם על תחומי כתיבתו. אידר אף נמנה על הרכב הפאנליסטים של תוכניתנו 'הפטריוטים'.

"מדינה שסובלת מגלי המהגרים המציפים אותה"

"דרור ימשיך לעשות בפלטפורמה מכובדת אחרת את מה שהוא יודע לעשות כל-כך טוב: להגן על שמה הטוב וצדקת דרכה של מדינת ישראל", אמר העורך הראשי של '', בעז ביסמוט, אשר בירך על המינוי.

לדבריו, " סובלת בשנים האחרונות ממשברים פוליטיים תכופים, בין היתר על רקע 'האביב הערבי' וגלי המהגרים מאפריקה המציפים אותה. מנגד, ביחסי ישראל- צפוי בשנים הקרובות שיפור אסטרטגי על רקע ההסכמים המתגבשים להנחת צינור תת-ימי מישראל לקפריסין ומשם ליוון ואיטליה, דרכו יסופק הגז הישראלי לאירופה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.