"צריכה להיות ". . צילום: פלאש 90

 

עיתונאי '' לשעבר פרסם פוסט בפייסבוק ובו שיבח את מרים פרץ על זכייתה בפרס ישראל: "אישה חכמה ומיוחדת בצורה יוצאת דופן. לו היתה נולדת בשכונה מבוססת בישראל – היתה אישיות בולטת כבר מזמן". 

הקשר בין תובל ופרץ התחיל לאחר שבשנת 2010 פרסם תובל בזמן שהיה סגן עורך מוסף 'הארץ', פוסט בוטה במיוחד בו כינה את משפחתה של פרץ: "משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים".

"הגיע לי". אורי תובל. צילום: מתוך

 

"לא רוצה לחיות במדינה של אלירז פרץ ולא של אמא שלו. ותנחומים למשפחה… משפחה של פאשיסטים ג'יהאדיסטים ושאף אחד לא יגיד לי שהוא נהרג בשבילי. לא יכול לשמוע את המנטרה עם ישראל-ארץ ישראל-צבא הגנה לישראל-ילדים לישראל-קידוש השם. אמא שלו אמרה 'אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת אגוז של גולני'. ואני לא רוצה צבא שאלוהים אוהב אותו. בשביל זה אני יכול לעבור לאיראן", כתב אז העיתונאי.

בפוסט שפרסם אתמול כתב העיתונאי על מפגשיו עם פרץ אחרי שהביע בפניה התנצלות על דבריו. "בפעם האחרונה שעליתי לביתה של מרים פרץ בגבעת זאב, לפני חמש שנים, אמרתי לה שהיא צריכה להיות נשיאת המדינה הבאה. בינתיים נבחר רובי ריבלין אבל אני עדיין חושב שמרים צריכה לבוא אחריו", כתב תובל. על המתקפה שספג בעקבות דבריו הבוטים על ומשפחתה כתב: "אני שמח גם על ההתקפה שחוויתי – הגיע לי".

"נהייתי שוב שמאל שאוהב את ישראל"

עוד כתב תובל, כי "היחס שלה לפרויקט הציוני חסר כל ביקורת. זה באמת נדיר על גבול המוזר. בימין, בשמאל, במרכז, תמיד יש טענה למשהו שהמדינה הזאת עושה או למישהו שגונב את המדינה. מרים מקבלת הכל באהבה ובהבנה".  לדבריו, "בלי להטיף ובלי לכעוס היא בחוכמה לאפשרות קיום אחרת. היא העבירה אותי צד. לא לימין ולא למיליטריזם. אלא לצד שמסרב להיות מריר על המקום שבו הוא חי. החזירה אותי קצת לתמימות של הילד שקרא את עמוד האש וגדל על הזדהות מוחלטת עם הקמת הארץ. בעצם הבנתי שאם אני מגדל פה את הילדה שלי, אז אני בוחר יום יום לחיות בישראל אפילו שכל כך הרבה דברים שהמדינה שלי עושה מרתיחים את דמי. נהייתי שוב שמאל שאוהב את ישראל".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.