עיתונאית תאגיד השידור הציבורי, , שיתפה בחשבון הטוויטר שלה ציוץ המהלל את המחבל (31) שחוסל בשבוע שעבר בהיתקלות לילית עם כוח ימ"מ ברמאללה. וותד צייצה מחדש ציוץ של עמוד בשם "palestine info center" שבו מופיע ציור של המחבל אל ערג' תחת הכיתוב "האינטלקטואל הוא הראשון להילחם ולעולם לא מוותר". אל ערג' פתח באש על כוחותינו בעת שפעלו לאיתור מבוקשים ואמל"ח באל-בירה שבאזור . כוח ימ"מ איתר אותו וחיסל אותו לאחר חילופי אש.

הצויץ בחשבון הטוויטר של וותד
הציוץ בחשבון הטוויטר של וותד

 

בתגובה לפניית ערוץ 20 אישרה את הפרסום ואמרה: "אני תוהה למה אתם אומרים '', בעוד שאפילו בחדשות אמרו 'מבוקש', לא ''".

סמאח וותד, בת ה-23, היא תושבת ג'ת שבמשולש, מועסקת כתחקירנית בחטיבה הערבית בתאגיד השידור הציבורי. את דרכה בתקשורת החלה כעורכת באתר בשם "שוף", למדה במכללת אורנים והפיקה שני סרטים שעסקו בשאלת הזהות של פלסטינים ערבים ישראלים. "מאז שהייתי קטנה חלמתי להיות כתבת שטח ובילדותי דמיינתי את עצמי ככתבת מלחמה ערבייה ורציתי מאוד להיות בתקשורת", אמרה לאתר 'וואלה!' בראיון לפני כחצי שנה. באחד הסרטונים שיצרה ופורסם ב'', מתלוננת ותד על האשמת המגזר הערבי בגל ההצתות האחרון. "למה להתייחס לכולנו כמחבלים בפונטציה?", שואלת ותד.

סמאח ותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'
סמאח וותד. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'כאן'

 

כזכור, במסגרת פעילות של יחידת הימ"מ, מג"ב וצה"ל, ועל פי מידע והכוונה של שירות הביטחון הכללי, הגיעו בלילה הכוחות לביתו של המחבל ברמאללה. כפי שנראה בתיעוד צה"ל, סרקו לוחמי הימ"מ את הבית של המבוקש וכאשר הגיעו לסרוק את הבוידעם (תא קטן מתחת לתקרה המשמש לאחסון חפצים) נפתחה לעברם אש ע"י המחבל שהתחבא במקום, ירי אותו ביצע מנשק הקרלו שהיה בידו. בסיומו של קרב היריות המחבל נהרג. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

אל ערג', במוצאו מבית לחם, עמד בראש חוליית טרור שתכננה לבצעה פעילות טרור אל מול יעדים ישראליים. הוא עצמו היה מאכוון החולייה ואחראי על רכישת האמל"ח. בסריקה בביתו מצאו הימ״מ וצה״ל נשקים ותחמושות מסוג m16 וקרלו. בחצי השנה האחרונה פועלים צה״ל, ימ״מ, שב״כ וכוחות משמר הגבול רבות בסיכול טרור ברחבי איו״ש. בכל לילה מבוצעים מעצרים רבים ונתפסים נשקים מאולתרים המשמשים את המחבלים לפיגועי ירי.

תיעוד חילופי האש בין כוחותינו למחבל. צילום: דוברות משטרה
מתאגיד השידור הציבורי 'כאן' נמסר כי "למרות שמדובר בחשבון הטוויטר הפרטי של העובדת, אנו רואים זאת בחומרה רבה והיא זומנה לבירור אצל מנהליה".
הנשק שנמצא במקום
הנשק שנמצא במקום
הנשק שנמצא במקום
הנשק שנמצא במקום

הציוץ שריטווטה וותד


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.