צילום: פלאש90

 

חמש עיתונאיות טוענות כי העיתונאי דן מרגלית הטריד אותן בעבר מינית. כך עולה מעדויות שהגיעו לידי "הארץ". ארבע מהנשים סיפרו לעיתון כי מרגלית בן ה-80 ניצל את מעמדו ותקף אותן מינית. עדות נוספת מתארת הטרדה מינית מילולית. שתיים מהנשים עברו בדיקת פוליגרף לבקשת "הארץ" ונמצאו דוברות אמת. מרגלית, כיום פובליציסט ב"הארץ", מסר בתגובה לעיתון כי "אין ממש בטענות באשר לאירועים שנטען כי התרחשו לפני יותר מ-30 שנים. אין בכוונתי להקדיש את שארית שנותיי לוויכוח חסר כל סיכוי בעת הזאת ובאווירה הרווחת".

אחת מהעיתונאיות היא עיתונאית "הארץ" לשעבר חנה קים שחשפה את סיפורה בפוסט בפייסבוק לפני כשבועיים מבלי לחשוף את שמו של מרגלית. לטענתה, בעת שישבה בחדר העיתונאים בכנסת בסוף שנות השמונים, נכנס מרגלית לחדר וסגר את הדלת. הוא הוציא את איבר מינו ונצמד אליה. "אמרתי 'לא' והוא בכל זאת ניסה לכפות עליי את עצמו. אני לא ידעתי מה לעשות. אני לא ידעתי איך לצאת מהאחיזה שלו. אני זוכרת שהרחקתי את הפנים שלי ממנו, בניסיון להתנגד לו, כשאיבר המין שלו מזדקר מתוך מכנסיו. הוא היה חזק. אני שואלת את עצמי למה לא בעטתי בו".

"עד היום אני לא יודעת איך זה היה נגמר אלמלא אמנון דנקנר המנוח נכנס לחדר וקטע את זה", סיפרה עוד קים. "אני רוצה להאמין שהייתי מתקוממת ועושה משהו כדי להשתחרר מהאחיזה שלו. אבל זה קרה בזכות מישהו שבמקרה נכנס לחדר. ברגע שדנקנר נכנס לחדר, אני פשוט ברחתי כל עוד נפשי בי. הטראומה הזאת בוערת בי עד היום. זה היה סיוט. קודם כל, כי פחדתי וקשה לי להודות שפחדתי. מבחינתי זה היה נורא קרוב לאונס".

 מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20