4:11 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עיר הנצח: ירושלים תופיע כבירת ישראל באטלסים בצ'כיה

עיר הנצח: ירושלים תופיע כבירת ישראל באטלסים בצ'כיה

בעקבות לחץ דיפלומטי, החליטה ממשלת צ'כיה להפוך את החלטתה ולהשאיר את ירושלים כבירת ישראל באטלס של מערכת החינוך

"האמת ניצחה את השקר", כך אמר היום ראש העיר ירושלים ניר ברקת לאחר ששמע על היפוך החלטת ממשלת צ'כיה.

"אני שמח שהמכתב ששלחתי לראש ממשלת צ'כיה והמאמצים הדיפלומטיים הנוספים השפיעו על ההחלטה ואני מודה לממשלת צ'כיה שקיבלה את ההחלטה הנכונה ולא נכנעה לשקרים והסתה פלסטינית פרועה".

תכנוני ברקת לעתיד ירושלים. באדיבות דוברות ניר ברקת

ברקת הוסיף כי "החברות בין העם הצ'כי והעם היהודי שזורה לאורך ההיסטוריה וכעת גם הדורות הבאים של העם הצ'כי ילמדו את האמת היחידה: ירושלים היא בירת ישראל וליבו הפועם של העם היהודי".

הודעה זו מגיעה בהמשך להחלטה קודמת של ממשלת צ'כיה, לפיה האטלסים בבתי הספר בצ'כיה לא יציגו עוד את ירושלים כבירתה של מדינת ישראל, אלא את תל אביב. השגרירות הפלסטינית מחתה בפני הרשויות הצ'כיות על כך שהאטלס, באמצעותו לומדים תלמידים בצ'כיה בבתי ספר יסודיים ותיכוניים, מציג את ירושלים כבירת ישראל.

"החלטה זו עולה בקנה אחד עם עמדת האיחוד האירופי"

בעקבות התלונה הודיע משרד החינוך הצ'כי שהוא דרש מהמוציא לאור של האטלס, חברת שוקארט, לתקן את המידע על ישראל – אחרת יאבד את האישור שלו כספר לימוד רשמי.

ממשרד החוץ הצ'כי נמסר כי "עמדת משרד החוץ הצ'כית בנוגע לירושלים ברורה ועולה בקנה אחד עם עמדת האיחוד האירופי".

דוברת משרד החוץ אירנה וולנטובה אף הבהירה כי צ'כיה אינה רואה במזרח ירושלים חלק ממדינת ישראל: "שוקארט לא מציגה את עמדתה הרשמית של פראג. מדינות החברות באיחוד האירופי, כולל צ'כיה, רואות בירושלים כבירה העתידית של שתי המדינות: מדינת ישראל והמדינה העתידית של פלסטין".

משרד החוץ הישראלי: "משרד החוץ פועל במרץ מול הגורמים הרלוונטים בממשלת צ'כיה לבטל את ההוראה הנלוזה. אין גבול להסתה הפלשתינית , אשר איננה מסתפקת בהרעלת נפשותיהם של פלשתינים צעירים אלא מבקשת גם לזרוע שקר בקרב בני נוער בצ'כיה".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים