במענה לעתירת ש"ס לוועדת הבחירות נגד יפו והעומד בראשה, רון חולדאי, בגין מתן הטבות למבציעים ספציפיים בעיר תל אביב והדרת תושבי דרום תל אביב ותושבים דתיים מהטבות אלו, השיבה לוועדת הבחירות כי "נוכח אחוזי ההצבעה הנמוכים בבחירות לכנסת, מצאה לנכון העירייה לעודד את ההצבעה, תוך פנייה לאוכלוסיית העיר בכללותה, על כל קבוצותיה וגווניה, ללא קשר לשייכות פוליטית".

לטענת ש"ס, חולדאי מציע מתנות והטבות לתושבי תל אביב שיתעדו את עצמם בקלפי, דבר האסור על פי חוק הבחירות, וכי עיריית תל אביב העלתה באחרונה קמפיין רשת הקורא לתושבי העיר לצאת ולהצביע במקום להלין על היעדר תחבורה ציבורית בשבת וכדומה. לכך הם הוסיפו כי כל מי שמחזיק כרטיס תושב ויתעד את עצמו בסלפי בקלפי יזכה לכניסה חינם לבריכות שחיה בצפון העיר בלבד.

לטענת ש"ס, זאת על אף העובדה כי בצפון העיר ישנם אחוזי הצבעה גבוהים, בניגוד ליפו ודרום העיר שם מצביעים יותר למפלגות הימין.

בנוסף, כוללת רשימת ההטבות בארים לא כשרים.

"יש להדגיש כי ההטבות כוללות גם בריכות בדרום העיר ורשימת הבארים כוללת גם בר כשר" נכתב בתשובת העירייה. "מדובר בהפנינג בחירות המשתלב בהמולת הבחירות הכללית ובהקשר אופייה הפסטיבלי של העיר תל אביב-יפו, שמטרתו להפוך את יום הבחירות לחגיגה של דמוקרטיה. השאיפה היא שבדרך זו, יוגשם האינטרס הציבורי של הגברת ועידוד ההצבעה בבחירות לכנסת".

מוקדם יותר היום יו"ר וועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר נמנע מלעסוק בעתירה בהיותו תושב תל אביב וביקש מחברו לבית המשפט העליון השופט ניל הנדל להתייחס לעתירה.

בתוך כך התבטא לפני זמן קצר שר הפנים אריה בכנס פעילים במטה הבחירות של ש"ס ואמר "לפי איך שנראה כרגע ש"ס הולכת לאופוזיציה. בשמאל משקיעים משאבים ציבוריים גם שלא כחוק כמו עם טיב טעם ועיריית תל אביב. עתרנו לוועדת הבחירות. אולי מחר כשנגמור להצביע יגיבו לעתירה".

להישאר מעודכנים תמיד הצטרפו לקבוצות העידכונים של ערוץ 20 ב- whatsapp

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.