מועצת עיריית תל אביב אישרה הקמת שמונה כיתות לילדי מסתננים בעלות של 20 מיליון שקלים, כך פורסם ב"ידיעות תל אביב".

ישיבת מועצת העיר הייתה סוערת כאשר היו מתנגדים רבים למהלך, לפיו יוקמו הכיתות בשטח פתוח בגינת לוינסקי שבדרום העיר, בנוסף לכיתות א' שכבר הוקמו במקום. טענת התומכים הייתה כי מדובר ב"צעד ערכי שכולם צריכים לתמוך בו", בעוד המתנגדים קבעו כי מדובר ב "צעד שמנציח מצב קיים בעייתי מאוד".

בקרוב גנים בגינת לוינסקי. רוני שוצר/פלאש90
בקרוב גנים בגינת לוינסקי. רוני שוצר/פלאש90

המבנה בגינת לוינסקי משמש מתחילת השנה כשלוחה של בית ספר שמפעיל בו כיתות א' וכעת, אישרה מועצת העיר כי גם חלק מהגינה הציבורית יופקע לטובת הקמת הגנים.

חיים גורן מסיעת 'דרום העיר' שהוא ממתנגדי המהלך אמר בסיום הישיבה: "בניית שמונה כיתות באמצע גינת לוינסקי, שהיא מהשטחים הפתוחים היחידים בשכונה, בעלות של 20 מיליון שקל וזאת בנוסף ל-12 גנים לילדי מסתננים שכבר קיימים בשכונה, זהו צעד שמנציח מצב קיים בעייתי מאוד. במצב זה ירוכזו עשרות אלפי מסתננים בשטח קטן, כשבמקביל ישנם גם התושבים הוותיקים שרוצים להמשיך ולהיות חיים נורמליים".

"אפשר למצוא פתרונות אחרים, גם אם פחות אידיאליים", אמר גורן והציע: "אפשר להפעיל הסעות למקומות אחרים בעיר, הצבת מבנים ארעיים כמו גם שימוש במבנים קיימים וכו'".

ראובן לדיאנסקי מסיעת 'מהפך ירוק בתל אביב', מתומכי המהלך, אמר: "העירייה מחויבת לדאוג לחינוך של כל ילדי העיר, כולל הזרים. מדובר במעשה שכולנו צריכים לתמוך בו. ממשלות ישראל הפנו גב לצרכים של הזרים, מה שגרם לעירייה לקבל עליה את הטיפול בהם. אני מודע לכך שהתושבים הוותיקים באזור התחנה המרכזית מתמודדים עם תופעות שפוגעות באיכות החיים שלהם. נצטרך לחזק אותם".ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם