דף הבית > כלכלה וצרכנות > עיריית ת"א-יפו החלה באכיפת "חוק האופניים"

עיריית ת"א-יפו החלה באכיפת "חוק האופניים"

פקחים ייעודיים יאכפו את החוק במטרה להגן על עוברי דרך. בין העבירות שיאכפו: שימוש בטלפון נייד שיוביל קנס של 1,000 ש"ח, הפרעה להולכי רגל - 250 ש"ח

אכיפת "חוק האופניים" החלה: לאחר אינספור פגיעות אופניים חשמליים בעיר בשנים האחרונות, עיריית ת"א-יפו החלה החודש באכיפת החוק שמטרתו להגן על הולכי הרגל מפגיעת כלי רכב אשר נוסעים על מדרכות, כך פורסם ב"ynet". החוק ייאכף על ידי פקחים עירוניים ייעודיים שהוסמכו לטובת אכיפת החוק, להם תהיה הסמכות תפיסת כלי הרכב המסכנים את שלום הולכי הרגל, להוציא להם את האוויר מהגלגלים, להחרימם ולרשום קנסות. תחילה יסתפקו הפקחים בחלוקת אזהרות בלבד, אך בחודש הבא יעברו להטלת קנסות בפועל.

"בשל ריבוי התאונות בהן היו מעורבים רוכבי אופניים חשמליים והולכי רגל, וכן היעדר אכיפה על המדרכות, הובילה העירייה להענקת סמכויות אכיפה נרחבות לפקחים העירוניים במסגרת חקיקה ייעודית" נכתב בהודעת עיריית ת"א-יפו, שמעודדת מעבר לכלי רכב קלים/חשמליים במטרה להתמודד עם מצוקת החניה והפקקים בעיר.

רוכבי אופניים בשדרות רוטשילד בת"א. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
רוכבי אופניים בשדרות רוטשילד בת"א. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

 

העבירות והקנסות שיוטלו על העוברים עליהן:

  • שימוש בטלפון נייד (לרבות אחיזה בו וקריאת הודעות) – 1,000 ש"ח
  • רכיבה על מדרכות, שבילי אופניים ומעברי חצייה – 100-250 ש"ח
  • הפרעה להולכי רגל על מדרכות – 250 ש"ח
  • הליכה בנתיב אופניים – 500 ש"ח
  • עבירות הרכבה – 100-250 ש"ח
  • שימוש באזניות לרוכבים במדרכה – 250 ש"ח

כמו כן, הרכיבה על כלי הרכב החשמליים תותר מגיל 16, ומהירות הנסיעה ברחובות ללא שבילי אופניים תוגבל ל-30 קמ"ש. רוכבי אופניים שאינם חשמליים יוכלו לרכב על מדרכות.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם

אולי יעניין אותך גם

בן הנרצחת ראה הכל והעיד במשטרה

הרצח המזעזע בנתניה: בית משפט השלום בחיפה האריך ב-6 ימים את מעצרו של השוטר מנתניה שחשוד ברצח אשתו אנגווץ' וואסה בת ה-36. בנה בן ה-7 היה עד לרצח והמשטרה גבתה ממנו עדות • מתחילת 2018 נרצחו 20 נשים ע"י גברים