עיריית ירושלים הודיעה הבוקר (ו') כי בשל ניסיון לתקוף את שרתי העירייה הושבתו שירותיה הדיגיטליים, לרבות אתר העירייה.מדוברות העירייה נמסר: "על מנת למנוע כל אפשרות לפגוע בשרתי העירייה הוחלט כצעד מניעה לעצור את השירותים הדיגיטליים העירוניים. צוותי אבטחת המידע העירוניים בליווי של מומחים בתחום פועלים על מנת להדוף את ניסיון ההתקפה". העירייה תעדכן על חזרת השירותים לפעילות סדירה.

פעילי אנונימוס. צילום: ויקיפדיה
פעילי אנונימוס. צילום: ויקיפדיה

במהלך השבוע האחרון ניסו האקרים לפגוע בשרת חדש וניסיוני שהעירייה בוחנת, ואינו מהווה חלק משרתי העירייה המרכזיים. הדבר התגלה מיידית וטופל בצורה מהירה ומקצועית.

הידיעה על ניסיון התקיפה של שרתי העירייה מגיע על רקע איומים של קולקטיב ההאקרים "אנונימוס", לתקוף השבוע אתרי אינטרנט ותשתיות בישראל. המתקפה, הנערכת מאז 2013 ב-7 באפריל כל שנה, ומכונה באופן מסורתי #OpIsraell, או #OpIsrahell, לא הצליחה עד כה לשבש את סדר החיים במדינה אם כי במקרים מסויימים נפלו אתרים גדולים למשך מספר שעות.

המתקפה השנתית של "אנונימוס" מבוססות על מתנדבים רבים שבוחרים לנדב את כוח המחשוב שלהם לטובת מתקפת DDos (מניעת שירות). המתנדבים הרבים שולחים בקשות ללא הפסקה משרתים של עשרות אתרים בישראל בניסיון לייצר עומס שיאט את פעילותם ואפילו יגרום לקריסתם.

הכלים המאפשרים להשתתף במתקפה מופצים ברשת על ידי פעילי אנונימוס וכל אחד יכול להוריד אותם ולקחת חלק במתקפה. בנוסף דואגים הפעילים לפרסם את תאריך התקיפה באתרים המיועדים להאקרים.

 עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20