גופתה של הי"ד (14), שנאנסה ונרצחה באכזריות, נמצאה בשבוע שעבר בפרדס ליד פסי רכבת בעיר וויסבאדן במערב . החשוד במעשה, עלי בשאר (20) מהגר ממוצא עיראקי, הצליח להימלט עם משפחתו לעיראק אולם נתפס והוסגר לגרמניה. הוא הודה בביצוע הרצח – אך טען כי לא עשה זאת עקב מניע לאומני כלשהו. לטענתו, הם היו חברים והוא חנק אותה למוות "כשהיא איימה שתזעיק משטרה במהלך ויכוח".

סוזנה פלדמן הי"ד

 

החשוד השני במעורבות ברצח, מבקש מקלט טורקי בן 35, שוחרר על ידי המשטרה הגרמנית לאחר שהתברר שאין ראיות הקושרות אותו לרצח. סוזנה, שככל הנראה הייתה בקשר עם אחד מאחיו של בשיר, נעלמה ב-22 במאי. היא ככל הנראה נרצחה יום לאחר מכן. בשאר הגיע לגרמניה באוקטובר 2015. בקשת המקלט שלו נדחתה בסוף 2016, אך הוא הורשה להישאר במדינה עד לשמיעת ערעורו.

 

עלי בשיר, המהגר המוסלמי שאנס ורצח את סוזנה פלדמן הי"ד

 

הרצח והאונס של הנערה היהודייה גרר תגובות נזעמות בגרמניה במהלך סוף השבוע, והפך אמצעי נוסף בידי מתנגדיה של הקנצלרית, אנגלה מרקל ומדיניות ההגירה שהיא מובילה – עם כ–10,000 מבקשי מקלט שנכנסים למדינה מדי חודש – כשברקע מתחוללת סערה בשל דיווחים שעובדי מדינה העניקו אישורי מקלט בתמורה לשוחד לאלף פליטים לפחות, חלקם פושעים או חשודים בטרור. "אילו גורש, היא הייתה עדיין בחיים!", הייתה הכותרת הראשית של ה"בילד", העיתון הגדול ביותר בגרמניה, בשישי האחרון.

ביום חמישי בלילה, לאחר שנודע על הרצח, האשימה אליס ויידל, סגנית יו"ר "אלטרנטיבה לגרמניה", את מרקל באחריות למותה של סוזנה פלדמן, וקראה לממשלה להתפטר. "פנו דרך למדיניות מקלט שמתבססת על חוק וסדר, כדי שאבות ואימהות במדינה שלנו לא יצטרכו יותר לחשוש לילדיהם", אמרה ויידל בסרטון וידאו שהועלה לטוויטר. "מה תאמרי להורים של סוזנה, גברת מרקל?" הוסיפה וצייצה מאוחר יותר.
לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא