צילום: Pixabay

 

עוברים לבית חדש או משפצים? בוודאי אתם נמצאים בעיצומו של תהליך עיצוב הפנים בבית. זוהי הזדמנות מצוינת להיפטר מחפצים ישנים ומאנרגיות העבר ולפנות מקום לחדש, גם בפן הנפשי. באפשרותכם כמובן לעצב את הבית בכוחות עצמכם ובכוחות המיומנות שרכשתם במשחק הסימס (שגורם לנו להיכסף בגעגועים) או בסיוע מקצועי.

מעצבים את הבית

עיצוב פנים היא תורה שלמה שלא נלמדת על רגל אחת. אדריכלים ומעצבי פנים בדרך כלל עוברים הכשרה ארוכה כדי ללמוד כהלכה על תכנון מרחבי, ארגון, סידור ועיצוב, על אסתטיקה ומגמות עיצוביות, על התאמה בין חזון עיצובי של לקוחותיהם למימוש פונקציונלי בשטח. מעצבי הפנים יודעים כיצד להפוך חלל לבית, ולא בית סתמי, אלא בית החלומות של לקוחותיהם. הם יודעים כיצד לנצל את החלל כהוגן באופן הפונקציונלי והאסתטי ביותר- למשל כיצד להגדיל נראות של חלל קטן, כיצד למקם את הרהיטים באופן הרמוני כדי שיתכתבו אחד עם השני, כיצד ליצור שפה עיצובית אחידה ועוד. מעצבי הפנים בדרך כלל מקושרים לתעשיית עיצוב הפנים ואפילו יכולים להשיג מחירים משתלמים. מטרתם הסופית היא לסיים את פרויקט העיצוב כך שיענה באופן הטוב ביותר על שאיפותיכם ובמחיר המשתלם ביותר עבורכם.

מחדשים את המטבח

עיצוב וחידוש מטבחים יתמקד בשינוי המטבח כדי שיתאים להלך הרוח העכשווי של המשפחה. עם חלוף הזמן, מטבע הדברים אנחנו משתנים, וכיוצא מכך – גם הצרכים, ההעדפות והטעמים שלנו משתנים. ולכן, הך טבעי שדיירי הבית שעיצבו את המטבח לפני מספר שנים, יהיו מעוניינים לשנות את המטבח.

חידוש המטבח מעמיד בפניכם שתי אפשרויות עיקריות – הזמנת ציוד ואבזור חדשני למטבח בעלות כוללת של אלפי או אפילו מאות אלפי שקלים, או מאידך לחדש את המטבח בעלות נמוכה יותר באופן משמעותי. עיצוב פנים הבית ושיפוצו מחדש אינם תמיד מחייבים להיפטר מרהיטים הקיימים בבית ולרכוש במקומם חדשים. מעצב פנים מנוסה יכול לזהות את הפוטנציאל הטמון ברהיטים שלכם ולהמליץ לכם לחדשם בעלות זולה וכדאית יותר. האפשרות הזו מותאמת עבור בני המשפחה המעוניינים ליהנות ממטבח חדשני, נוח ופרקטי, המתאים לצרכיהם, מבלי להוציא הוצאות כספיות מיותרות ומתוך מחשבה שבהמשך קיימת אפשרות מעבר לדירה אחרת.

דוגמה מנצחת לחידוש המטבח היא שדרוג הארונות. בדרך כלל מדובר בארונות מטבח עשויים עץ עמיד ואיכותי שנועד להיות שמיש למשך טווח זמן ארוך מאוד. במקרים רבים, עקב שימוש תדיר, קיימים חלקים בארון שמגיעים לכדי שחיקה – צירי הדלתות והדלתות עצמן. חידוש הארונות והמגירות יתמקד בחידוש הדלתות וציריהן.  

בהצלחה!

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20