No Tag To Print

ח"כ תמר זנברג. פלאש 90
צילום - עודד סמדר. אדריכל טל אוחיון,

צובעים את החג: עיצוב הבית בצבעים לבנים

הוא הכי פופולרי, הכי על זמני, קלאסי, ואלגנטי. הוא מפיח חיים, תורם לרוגע, שלווה, ריענון והתחדשות הבית.  לחיי הצבע הלבן!

מהסלון, דרך המטבח ועד חדר הרחצה: הצבע הלבן נותר הצבע האהוב והפופולרי ביותר בסצנת העיצוב המקומית ונראה שהמצב ממש לא הולך להשתנות בקרוב. הוא כובש כל חלקה טובה ומשתלט גם על סגנונות שבעבר דאגו להצניע אותו ועדיין, ההצלחה מתבססת על יצירת איזונים בין גווניו השונים, דוגמאות ומרקמים כדי להפיח חיים ולצקת אופי בחלל שעלול להיוותר מונוטוני ותפל. כך תעשו זאת נכון.

צבע בסיס נקי לעיצוב הבית

כמה שלא ננסה להאדיר ולקדם תפיסות עיצוב חדשות, צבעוניות ונועזות, הציבור הישראלי ממשיך להצביע ברגליים ובוחר פעם אחר פעם להשתמש בצבע הלבן כבסיס לעיצוב הבית. החום, החיבה העזה לעיצוב נקי ומנימליסטי והעובדה שנעדיף ליצור אשליה של מרחב בדירות שרק הולכות וקטנות, הופכות את הלבן למרענן הרישמי והוא נוכח בכל מקום. ועדיין, עליה וקוץ בה- הוא נחשב לצבע בסיסי ובקלות יכול להפוך את החלל לאנמי ונטול אופי.

"בהרבה מובנים הצבע הלבן נחשב לאמביוולנטי. מצד אחד הוא נתפס כשליו ורך ומצד שני הוא דומיננטי ועוצמתי", מסבירה מעצבת הפנים סנדרה חליבה. "הוא מייצג כמעט בכל התרבויות ניקיון והתחדשות אבל כשזה מגיע לסביבה הביתית חייבים להשתמש בו באופן שיאפשר ליצור מימד ועומק באופן שידגיש את הקונטרסט בין האלמנטים והאביזרים אחרת אנחנו לגמרי מחטיאים את המטרה".

 

קרדיט – עודד סמדר. אדריכל טל אוחיון.

 

לדברי חליבה "זה מתחיל בבניית צבעוניות המעטפת, כלומר הקירות, הדלתות ופרופילי החלונות וממשיך בהתאמת הטונים של פרטי הריהוט הגדולים והטקסטיל כדי ליצור מראה מרובד, כזה שלמרות שמרבית האלמנטים בו בהירים עדיין יצליח ליצור ויזואלית קונטרסט שיבדל בין הפריטים ויצור תחושה של עומק.

לבן עם שילובי צבעים שונים ליצירת עושר וויזואלי

למשל בקירות, את הלבן הבוהק הבסיסי, מחליף היום הלבן השבור, זה שיש בו נגיעה קלה של גוון נוסף שלאו דווקא נידע להצביע עליו אבל יצליח לעדן ולרכך וליצור מסגרת איכותית ואלגנטית יותר לעיצוב. כל למשל נגיעות קרם ושמנת שמעניקות מראה רומנטי ומכיל, נגיעות של מוקה שיוצרות אווירה חמימה ועוטפת או אפור אבן שמוסיף מימד אצילי ואלגנטי שמתכתב מצויין עם הסגנון האורבני ובאמת מתבלט בבתים שעוצבו על פיו".

לדברי מעצבת הפנים ברברה ברזין, בעלת בהס לעיצוב פנים "לבן עם לבן  לא יוצר עושר ויזואלי. כדי לשמח עם הלבן אנו עושים זאת עם צבעים אחרים. מראש לא כדאי לבחור עיצובים על  טהרת לבן, אלא לבחור בשילובים "שמחים" כמו ירוקים מרעננים למיניהם (קיווי, תפוח וכו), נצנוץ של זהב עמום (כמו פליז, או נחושת). הלבן הוא צבע נהדר, כאשר יש לשים לב למינונים. לבן עם עצמו הוא אנמי מדי. אלא אם אנו עובדים עם טקסטורות וחומרים שונים שמקנים רבדים עמוקים ללבן. זאת כמובן בצורה מתוחכמת. ספה לבנה עם כרית לבנה -אם הן מאותו בד התוצאה לא טובה".

 

קרדיט – יח"צ. אליתה ליוינג.

 

"אני חושבת שלבן הוא עניין של מצב רוח, אנרגיה, סוג של שלווה, אנשים בעומסים רגשיים גדולים, רוצים משהו שירגיע את הנפש, משהו שהוא מונוטוני, ללבן יש את העוצמה  להרגיע. לדוגמא האפור- מרגיע עד כדי דיכאון. לעומתו הלבן שמשדר שמחה שקטה, משהו טהור ונקי" מסבירה ברברה ברזין.

עיצוב דינמי שמתחדש ומתרענן

עוד מסבירה ברזין "אם בעבר היינו מעצבים ומרהטים את הבית ל 20 שנה ונרגעים, היום גם אחת ל 3-5 שנים אנחנו עושים מהפך. זאת ועוד, היום המהפך והריענון של הבית נמצאים בהישג יד, עם מגוון עצום של מחירים וחומרים. היום אתה מבין שבקלות יחסית אתה יכול לשנות ולרענן מחדש. כמובן שזה מצריך אנרגיה והתעסקות. כך שאם מרגיש לך לתת נגיעות לבנות בבית – זה בדיוק הזמן" מסכמת ברזין. עוד מסבירה ברזין "בכל מקרה יש לתת את הדעת  שעל לבן רואים הכל, מה שמצריך תחזוקה מעבר למשוער. איך ייראה הבית "הלבן" עוד חודשיים? כמה אני נוהג לארח? האם יש בעלי חיים בבית? האם יש ילדים קטנים? קחו בחשבון שהלבן דורש התעסקות גדולה יותר ובסופו של דבר אתה מעצב לך בית שירגיש לך הכי בבית בעולם".

It is not Android