1:08 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > עינת ויצמן על רוצח משה תמם ז"ל: "מקור השראה"

עינת ויצמן על רוצח משה תמם ז"ל: "מקור השראה"

הבמאית עינת ויצמן שהצגתה "אסירי הכיבוש" נפסלה בפסטיבל עכו, מתעקשת שנעשה לה עוול. אמיר איבגי מסביר למה הפרשה הפכה אותה ל"אלופה אולימפית בגלגול עיניים"

השחקנית והבמאית עינת ויצמן, שוועדת ההיגוי של פסטיבל עכו פסלה בשבוע שעבר את ההצגה שלה "אסירי הכיבוש"בנושא המחבלים בבתי הכלא, ממשיכה להתעקש שנעשה לה עוול. כניסה לעמוד הפייסבוק של ויצמן מגלה שוואליד דאקה שהורשע בחטיפה וברצח של החייל משה תמם ז"ל, היווה לפי דבריה: "מקור השראה" לאותה הצגה.

מתוך 'היום הזה' א'-ה' ב-22:00

"האינטלקטואל הפלסטיני וואליד דאקה, כמו באסל גטאס הוא אחד ממקורות ההשראה שלי להצגה "אסירי הכיבוש". בערב אותו ערכתי ביפו בשם "מחברות הכלא", היה לי את הכבוד להשתמש במכתביו והם הוקראו והוקרנו. כפי שאמרתי בראיון אני לא מקבלת את ההגדרה "דם על הידיים", כולנו עם דם על הידיים", כתבה ויצמן. 

עינת ויצמן. צילום: פלאש 90
עינת ויצמן. צילום: פלאש 90

 

אז הנה משוואה פשוטה והגיונית: מי שלא מקבל קביעה של בית משפט שמדובר ברוצח – שלא יבוא בטענות מדוע אותה מדינה מסרבת להעניק לו מימון ציבורי. אבל ויצמן לא זקוקה לנו כדי לשמוע את ההסבר הזה. כי ויצמן היא לא רק שחקנית ופעילה פוליטית פרו פלסטינית: הפרשה הזאת הפכה אותה לאלופה אולימפית בגלגול עיניים: פעם זו סוגיה פוליטית ופעם זו סוגיה אומנותית. הכל על פי מידת הנוחות מהשאלות – העיקר לברוח מהמציאות.

מערכת 'היום הזה' פנתה היום לעינת ויצמן בבקשה להגיע לכאן לראיון כדי להתמודד עם השאלות שלנו. התשובה שהתקבלה: הייתה "לא, ממש לא".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"