מועמד המרכז הצרפתי לנשיאות עמנואל , הוכרז  כמנצח בעימות טלוויזיוני שנערך בין אמש בין חמשת המועמדים המובילים במירוץ.  במהלך הערב, התעמת עם מועמדת הימין מרין בסוגיות הנוגעות להגירה ולאיחוד האירופי. מקרון האשים את לה-פן כי היא:”מתעתעת בבוחרים על ידי עיוות האמת”. לה-פן מצדה האשימה אות מקרון כי הוא אינו מציג עמדות מגובשות לבוחרים באף נושא, “קצת מזה, וקצת מזה, אתה אף פעם לא מחליט”, תקפה. במהלך העימות התמקדה  לה-פן בעיקר בסוגיות ביטחון והגירה, ואמרה כי היא מעוניינת “להפסיק את ההגירה לצרפת. חוקית או לא חוקית”.

לה-פן. תוציא את צרפת מן האיחוד האירופי. צילום:רויטרס
לה-פן. מעוניינת לשים סוף להגירה לצרפת. צילום:רויטרס

העימות אתמול, היווה חלק ראשון בסדרה של עימותים הצפויים להתקיים עד ערב הבחירות. במערכת הבחירות הנוכחית נחשבים העימותים לחשובים במיוחד שכן לפי הסקרים כ-40% מן המצביעים טרם החליטו במי יתמכו.

 

כאמור, מקרון הוכרז כמנצח בעימות לאחר ש-29% מן הצופים מצאו אותו “המשכנע ביותר”, מועמד השמאל ז’אן-לוק מלנשון הגיע למקום השני, ולה-פן יחד עם מועמד הימין השמרני פרנסואה פילון הגיעה למקום השלישי.

הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת ייערך ב-23 לאפריל. מכיוון שאף אחד מן המועמדים לא צפוי לקבל 50% מן הקולות, סיבוב שני צפוי להתקיים שבועיים לאחר מכן, ב- 7 מאי, המועמדים המובילים להתמודד בסיבוב המכריע הם לה-פן ומקרון, אשר ברוב הסקרים האחרונים מקבלים תוצאות צמודות כאשר לעתים לה-פן מובילה ולעתים מקרון.

מערכת הבחירות הנוכחית בצרפת נחשבת לסוערת במיוחד והייתה רוויה בטלטלות פוליטיות. האווירה מתוחה במיוחד על רקע עימותים תכופים של המשטרה עם מהגרים בעת האחרונה, ובעקבות מתקפות הטרור שפקדו את המדינה בשנה האחרונה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.