אתמול (ג’) התפרסם דו”ח השנתי שגילה כי בעת כהונתו כשר הבינוי עשה השר אורי אריאל ממפלגת ‘’ שימוש בתקציבי תכנית ממשלתית כדי להעביר עשרות מיליוני שקלים לגרעינים תורניים, בראשם עומדים מקורביו הפוליטיים,באמצעות החטיבה להתיישבות. אתמול בשעות הצהריים טרם פרסום הדו”ח ח”כ סתיו לא התאפקה והעלתה לדיון בועדת השקיפות בראשותה את סוגיית . ח”כ סמוטריץ’ שהתווכח עם הוצא מהוועדה לאחר שהוויכוח בין השניים התלקח.

 

“אי אפשר לדבר על הגרעינים, כשיודעים שיש דוח שצריך להתפרסם ב-4″, מחה סמוטריץ’ וקטע את שפיר שאמרה:  בתוך התקציב של החטיבה (להתיישבות עד (מועברים עשרות מיליוני לא לפריפריה אלא לגרעינים תורניים”

"מזלזלת בכנסת ובזכויות הפרלמנטריות שלה"סתיו שפיר. פלאש 90
ח”כ סתיו שפיר. צילום: פלאש 90

שפיר השיבה לו: “אני רואה שאתה מפחד ממשהו ” בתגובה אמר סמוטריץ’, “אני לא מפחד מכלום”, אחר כך הוסיף:  “את דיקטטורית שסותמת פיות ומשתיקה, את עוברת על החוק”. שפיר איימה:  “עוד מילה אחת ואתה עף מהחדר”. בהמשך אחר שהרוחות סרבו להירגע הוצא ח”כ סמוטריץ’ מהחדר.

השלים את העברת החוק. בצלאל סמוטריץ'. פלאש 90
ח”כ בצלאל סמוטריץ’. פלאש 90

מטעם מפגלת , בה חברים אריאל וסמוטריץ’ נמסר אתמול בתגובה לפרסום הביקורת החריפה של המבקר בתקשורת: “נחשף פרצופו האמיתי של השמאל הקיצוני. הם תוקפים את הציונות הדתית ומאשימים שאכפת לה רק מההתנחלויות. הם אוהבים להגיד שהציבור הדתי זנח את הפריפריה, אבל כשהם מגלים שההפך הוא הנכון, הם יפיצו שקרים וימסגרו את העובדות בכותרות מרשיעות, רק כדי להזיק לתדמית של אנשי הציונות הדתית, גם במחיר של החרבת מפעל חברתי ותיק שפועל למען התושבים. האמת היא שהשמאל הקיצוני לא ממש מתעניין בשדרות ונתיבות, קריית שמונה וחצור, אלא רק בדמוניזציה של הציבור הדתי”.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.