קבוצה של עשרות פרקליטים במחוז הצפון וחיפה בפרקליטות המדינה פספסה את יומו הראשון של כנס מקצועי באילת בגלל עיכוב של מספר שעות בטיסת 'ישראייר'. לטענתם של הנוסעים, טיסתם מחיפה לאילת, שהייתה צריכה לצאת ב-12:50, עדיין לא יצאה. הם הורדו מהמטוס, נאמר להם שיש תקלה וטכנאי הוזמן מתל אביב, להגיע רק בסביבות השעה 17:00 – אז הכריז הכרוז בשדה התעופה כי מטוס חלופי יגיע בשעה 18:00. מבירור שנערך עם החברה, נמסר לערוץ 20 כי המטוס ימריא בשעה 19:00, יותר מ-6 שעות אחרי השעה המקורית. אולם הנוסעים טוענים כי ההודעה לא נמסרה להם.

תקועים בטרמינל. צילום: יעל גנזר
תקועים בטרמינל. צילום: יעל גנזר

 

טרם הכרזת הכרוז, אמרה אחת הנוסעות, יעל גנזר, לערוץ 20: "אנחנו לא מקבלים עדכונים או תשובות מספקות ומניחות את הדעת, רק אדישות וחוסר אכפתיות. מתייבשים פה כבר שעות ואין צפי לסיום הסיוט. גם כשניסינו לברר על ביטול הטיסה לא קיבלנו תשובות". בפני הנוסעים הועמדה האפשרות לקבל פיצוי של איחור טיסת החזור שלהם במספר שעות. "חלקנו כבר התייאשו וכנראה הולכים הביתה", הוסיפה גנזר, שהחליטה גם היא לבטל בסופו של דבר. "אומרים שהיו לנו 4 שעות לחשוב. לא ייאמן".

עוד הם מסבירים כי נקלעו למצב בו הם "רעבים וצמאים יושבים כמו שבויים", שכן נאמר להם שאי אפשר לצאת לקנות אוכל. "רק ב-15:00 בערך הזמינו לנו פיצות, כשאנשים שרגישים לחלב או לא אוכלים גלוטן נשארו ללא פתרון, שלא לדבר על זה שיש פה תינוק שנאלץ להמתין", סיפרה.

תקועים בטרמינל. צילום: יעל גנזר
"חלקנו התייאשו והלכו הבייתה". צילום: יעל גנזר

 

בחברת 'ישראייר' הסבירו בתגובה כי "קרתה תקלה באחד מהמטוסים. חברת ישראייר הנה החברה היחידה המפעילה בתקופה זו טיסות מחיפה ולכן יכולת הגמישות למציאת פתרון במיידי אינה גבוהה. כחברה ששמה בראש ובראשונה דגש על נושא השירות הצמידה לנוסעים את מנהלת התחנה שמלווה ומעדכנת את הנוסעים במידע והתקדמות התיקונים באופן שוטף".

עוד הוסיפה החברה, כי "הנוסעים קיבלו כל העת שתיה קרה והוזמנה להם ארוחה וקינוחים. טיסות החזור עבור הקבוצה הם בימים שלישי ורביעי הואחרו לבקשת הנוסעים, כדי לפצות על האיחור שנגרם להם היום. אנו מקווים שבזמן הקרוב התקלה תתוקן וכולם יעלו על הטיסה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20