סגנית ראש העיר , , נכנסה לאחרונה לתפקיד יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה בעירייה. ברגע שהבינה כי אחת הדוברות בכנס הפתיחה החגיגי של הוועדה היא עו"ד , דוברת '' בשפה הערבית לשעבר, הורתה על מיידי של הכנס, שהיה צריך להתקיים אמש (ג'), וקביעת מועד חדש "ללא נציגות של ארגונים אנטי ישראלים". בעמוד הפייסבוק שלה הבהירה משה: "לא אתן במה לארגונים אנטי ישראלים קיצוניים בוועדה ציבורית!".

חגית משה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
חגית משה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בראיון לגל"צ הוסיפה משה כי "ארגון 'בצלם' מכפיש ומשמיץ את חיילי צה"ל בארץ ובעולם" והסבירה כי השתתפותה של פעילת השמאל הקיצוני בכנס התאפשרה מלכתחילה בגלל ש"לא בדקו מספיק את עברה המאוד בעייתי". עוד הוסיפה סגנית ראש העיר, כי תמשיך "להגן על חיילי צה"ל מפני אותם ארגונים אנטי ישראלים קיצוניים המכפישים את חיילנו ואת מדינת ישראל. יש לי קווים אדומים".

אולם לא רק עברה של משמש בעוכרה. כיום, משמשת עליאן כעו"ד בפרויקט זכויות האדם בירושלים המזרחית בארגון השמאל הקיצוני '' המספק ייצוג משפטי למחבלים ובני משפחותיהם בהליכים נגדם, בהתנדבות, ופועלת לשיפור תנאיהם בכלא. בזמן המהומות האלימות סביב הר הבית לאחר רצח השוטרים בחודש יולי האחרון, עתרה עליאן לבג"ץ, בשם האגודה, נגד משטרת ישראל בגלל "היד קשה" לטענתה שנוהגים השוטרים במתפרעים.

"חלק בלתי נפרד מהחברה והעשייה בה"?. 'בצלם'
"חלק בלתי נפרד מהחברה והעשייה בה"?. 'בצלם'

 

לדברי משה בראיון, עליאן "מבחינתי היא פסולה, והיא לא תוכל לעמוד בשום פאנל או פורום שהוא בתחום אחריותי, לא אתן לה במה". מצידה, אמרה פעילת בצלם לגל"צ, כי "זה מצער מאוד שדווקא הצעד הראשון של הוועדה למעמד האישה מביא לביטול של דיון חשוב במיוחד ומסתכם בדעה פוליטית נפרדת של יו"ר הוועדה ולא על משהו מקצועי". לדבריה, "העבודה שאני עושה היא חוקית ולגיטימית לגמרי. ארגוני חברה אזרחי בישראל הם חלק בלתי נפרד מהחברה והעשייה בה. והם מביאים לקידום המון זכויות של החברה בכלל ולאו דווקא של החברה הפלסטינית בנפרד".

לבסוף הבהירה משה, שאת מקומה של נסרין תמלא דוברת אחרת מהחברה הערבית, אך לא תיתן במה "למי שתוקף את חיילי צה"ל וקורא להם פושעי מלחמה".:עוד באותו נושא