האמן הישראלי עידן רייכל נבחר להדליק משואה בטקס המשואות שיערך לכבוד יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל. רייכל נחשב לאחד האמנים הבולטים והמצליחים בישראל ולאחד האמנים הישראלים המוכרים בעולם. חמשת אלבומיו הראשונים מכרו מעל לחצי מיליון עותקים. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שאישרה את ביחרתו, בישרה אמש (ראשון) ליוצר ולאמן על הבחירה בו.

השרה רגב: “החלטתי לאשר את הבחירה ביוצר המוכשר, עידן רייכל, להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל. יצירתו מסמלת בעיני רבים את הערבות ההדדית ואת תחושת “הביחד” הישראלית. עידן הוא אשף החיבורים בין כל חלקי העם שלנו. יצירתו המוסיקלית לאורך השנים מייצגת את המארג הקסום של מזרח ומערב, את המעמקים של החברה הישראלית ואת הקסם שביצירה הישראלית”.

עידן רייכל ב-2009. צילום: קובי גדעון פלאש 90

שרת התרבות המשיכה להרעיף שבחים על רייכל ומסרה כי “השיר “שבט אחים ואחיות” מתמצת את מפעל חייו המוסיקלי, גשר מיתרים מוסיקלי בין כל חלקי העם, על מנעד צליליו וקולותיו. בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה, המתאפיינים בחיוניותה של הערבות ההדדית ושל אמנות החיבורים בלבבות על אף המרחק הפיזי, יצירתו המוסיקלית של עידן ריכל היא מעיין מים חיים של אהבת ישראל, של אחווה ושל לכידות בעם שלנו”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.