8:15 20/10/2017
דף הבית > ספורט > עידן אלי טביב – כישלון או התהוות של הצלחה?

עידן אלי טביב – כישלון או התהוות של הצלחה?

מאז שנחת בירושלים, אלי טביב סיפק לא מעט כותרות, חלקן חיוביות וחלקן שנויות במחלוקת. האם העתיד הצפוי יביא עמו בשורה משמחת לאוהדי בית"ר או שמא זהו תחילתו של הסוף?

העשור האחרון היה רווי טלטלות ושינויים עבור הקבוצה מהבירה. הצלחה מסחררת, הישגים מרשימים וביטחון כלכלי היו מנת חלקה של הקבוצה הירושלמית. הצלחה זו הביאה לנהירת אוהדים רבים מרחבי הארץ לאצטדיון טדי על-מנת לקחת חלק מהתהוות הקבוצה הנהדרת שבנה האוליגרך הרוסי-ישראלי, ארקדי גאידמק. סכומי העתק שהושקעו בקבוצה הביאו לכדי יצירתה של מעצמת כדורגל בליגה הישראלית. שחקנים מובילים בליגת העל חלמו להיות חלק מהטירוף הזה שנקרא בית"ר ירושלים.

אולם, לאחר שתי אליפויות רצופות ושלושה גביעי מדינה, חלה תפנית שהביאה לשינוי דרסטי במצב הקבוצה. הבעלים ארקדי גאידמק חדל מלהמשיך להשקיע כספים בקבוצה, שחקנים נטשו, מאמנים התחלפו וחלק לא מבוטל של אוהדים הדירו רגליהם ממגרשי הכדורגל.

לקראת שנת 2014/2015 בליגת העל, ולאחר מאמצים רבים מצד אוהדי הקבוצה וגורמים חיצוניים, עברה הקבוצה לבעלות איש העסקים הישראלי, אלי טביב. טביב הביא עמו רוח חדשה למועדון והבטיח לשנות את המצב הקיים. במהלך כהונתו של טביב כבעלים של הקבוצה הירושלמית, ידעה הקבוצה עליה ניכרת ביכולתה וניהולה הכלכלי.

אלי טביב צילום: פלאש 90
אלי טביב צילום: פלאש 90

טביב, הידוע ביכולתו לזהות כישרונות ולטפח שחקנים צעירים, לקח חלק פעיל בבחירת השחקנים שילבשו את המדים הצהובים-שחורים וידע הצלחה רבה בבחירת שחקנים אלמונים, שלבסוף הוכיחו את עצמם ופרעו את השטרות. קבוצתו של אלי טביב הוכיחה כי גם עם תקציב מועט ניתן להביא כדורגל משובח. אך, גם לאחר שתי עונות רצופות שבהן הבטיחה בית"ר ירושלים את השתתפותה במוקדמות הליגה האירופית, עדיין שוררות שאלות רבות אודות ההתנהלות של הקבוצה ושל הבעלים.

הצלחת הקבוצה בליגה מחד, וכישלונה בפלייאוף מאידך, הובילו לעליית סימני שאלות רבים ותהייה לגבי העתיד של הקבוצה. רבים מהאוהדים סבורים כי עצם ההשתתפות במפעל אירופאי היא אינה העיקר, אלא ההצלחה בו היא זו שתביא לסיפוק אמיתי מהקבוצה. אך נראה כי הבעלים טביב אינו ממהר לבנות קבוצה חזקה שתתמודד במסגרת האירופית, ויחד עם זאת משהה את קבלת ההחלטות בנוגע להמשך דרכם של מס' שחקנים בקבוצה, ואף על זהותו של המאמן לעונה הבאה. התנהלות זו של טביב עתידה להביא מחאה גדולה בקרב אוהדי בית"ר, שכבר במשחק האחרון לא חסכו ביקורת מהבעלים של הקבוצה הירושלמית.

השאלה הנשאלת היא: האם טביב הוא בעל בית מחושב, שפועל בנחת על-מנת להביא את הקבוצה להצלחה מירבית? האם בשקט בשקט יגרום להמון המבקר לאכול את הכובע? או שמא ההתנהלות הנוכחית של הבעלים מראה שהקבוצה כלל לא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלו, והעתיד, כמו העתיד של קבוצותיו הקדומות, צפוי מראש?

אלי לוי

אלי לוי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כמה טוב, ככה יוסי

ארבע עונות חלפו מאז יוסי בניון חזר לשחק בישראל והוא נהנה מכל רגע. על הגשמת החלום בבית"ר, על המעבר מאנפילד לעכו ועל הנבחרת. מיוחד