שתי מורות מבית הספר "אור לציון" בכוכב יעקב סיכנו את חייהן כשחילצו עשרות מתוך אוטובוס שעלה בלהבות. ביום חמישי הן קיבלו ומופת ממשרד החינוך. המורה אריאלה זמל סיפרה לליטל שמש באולפן 'היום הזה' על התקרית שהסתיימה בנס.

מתוך 'היום הזה', א'-ה' ב-23:00

"עלינו לאוטובוס בדרך לבריכה, אוטובוס ישן שכבר לא רואים הרבה בכביש, ברגע שיצא מהישוב והחל לעלות הרחנו ריח של עשן, של משהו שנשרף", סיפרה זמל. "המשכנו לנסוע עוד כמה דקות עד שהמנהל של בית הספר שישב מאחורה ביקש מכולם לצאת. ביקש מהנהג לעצור כי יוצאים. אני מסתכלת אחורה ומה שהרחתי קודם הפך לעננים של עשן שחור עבה ואפילו ראיתי להבות מתחת למושבים של הילדים".

"האמת היא שהייתה אווירה של רוגע, לא פאניקה ולא חרדה. יצאנו אבל באיזה רגע אני הייתי כמעט בסוף וילד אחד קורא לי "המורה", אני מסתובבת ורואה את הילד שכל השנה אני הייתי איתו בתור סייעת של כיתה א' ועזרתי לו כמו כל הילדים בכיתה, אני רואה שהוא נתקע בחגורה. הוא לא הצליח לפתוח את החגורה. אני מסתובבת ועזרתי לו לפתוח את החגורה אחרי 15 שניות שמענו בום ואח"כ עוד בום"", תיארה המורה.

"אני מאד מקווה שלא נצטרך לשמוע על סיפור ובאמת זה שניצלנו זה כמובן נס אבל אנחנו חייבים לעשות משהו שהאוטובוסים האלו כבר לא יהיה מצב שיצטרכו לצאת עם אוטובוסים כאלו", אמרה זמל. "זה מחזק אותי לשמוע את המילים אנשי חינוך ומההורים ששמעתי מהם וזה באמת מרגש":עוד באותו נושא