0:03 19/12/2017
דף הבית > ספורט > עזיבת אצילי טובה לבית"ר – ולאצילי

עזיבת אצילי טובה לבית"ר – ולאצילי

בחודשים האחרונים התנהל בתקשורת הספורט פסטיבל שאני לא זוכר כמוהו בעשור האחרון. בית"ר תסתדר בלעדיו והוא יוכל להתמקד במה שהוא הכי טוב בו - כדורגל

יסלחו לי כל אוהדי בית״ר ירושלים, יסלחו לי גם כל מקהלת המעריצים בתקשורת, אני בניגוד לכולם חושב שהיממה האחרונה הניבה שתי בשורות לבית״ר ירושלים. הראשונה, המשחק המצוין מול הפועל קרית שמונה. השנייה, החתימה הרשמית של עומר אצילי במועדון הספרדי גראנדה.

עומר אצילי, טוויטר גרנאדה
עומר אצילי, טוויטר גרנאדה

אם מישהו חשב לרגע שהתבלבלתי או שהוא לא קרא נכון את הפתיח, אחזור ואציין כי החתימה של אצילי בגראנדה היתה בשורה טובה למועדון הכדורגל  הירושלמי. בחודשים האחרונים התנהל בתקשורת הספורט פסטיבל שאני לא זוכר כמוהו בעשור האחרון. קהל המעריצים של אצילי בתקשורת הפך לפאנטי, העיתונאים המסקרים את בית״ר ירושלים וכותבי הטורים למיניהם ניסו לשכנע את כולם כי עומר אצילי הוא בית״ר ירושלים, האובססיה שלהם סביב אצילי גרמה לכלום להבין שבלי אצילי לבית״ר ירושלים אין מה למכור בליגת העל, בלי אצילי בית״ר ירושלים תסתבך במאבקי התחתית בליגת העל.

העיתונאים הרבים לקחו מועדון פאר עם הישגים אדירים בכדורגל הישראלי, עם כוכבי על ששיחקו בו וזרקו הכל לים.

לא זהבי

האפשרות שערן זהבי יעזוב את מכבי תל אביב לסין גרמה לפסיטבל ענק בתקשורת ובצדק. המספרים של זהבי במכבי, התרומה שלו לתארים בהם מכבי זכתה, ההשפעה והיכולת המדהימה של זהבי הצדיקה כל מילה שלוותה בפסטיבל הארוך.

עם כל הכבוד לכישרון של אצילי, אין מה להשוות בינו לבין זהבי. אצילי לא בליגה של זהבי לא ביכולת ולא בהשפעה שלו על הקבוצה. הפסטיבל הענק סביב אצילי היה ברובו נגוע באינטרסים של גורמים בתקשורת, אינטרס לחולל רייטינג גבוה ולנצל את מאות האלפים של אוהדי בית״ר ירושלים שקראו כל מילה ומילה אודות עתידו של אצילי.

24 השעות האחרונות היו משמעותיות מאוד עבור בית״ר ירושלים והיא נתנה לכולם סטירה. בית״ר ירושלים שיחקה בטדי נגד הפועל קרית שמונה והציגה משחק מצוין. הקבוצה של רן בן שמעון היתה בפיגור עד הדקה האחרונה וכבשה פעמיים. חוסר ריכוז בהגנה ואולי טעות שופט סידרו לקרית שמונה תיקו בטדי, אבל בית״ר ירושלים הוכיחה מהר מאוד כי יש חיים בלי עומר אצילי. נכון מדובר רק במשחק אחד, אבל בית״ר ירושלים רק תלך ותשתפר בהמשך.

שלא תטעו, עומר אצילי שחקן מצוין. הוא צעיר ובעל כישרון רב, הוא אמור להתפתח ולהיות לאחד השחקנים הישראלים הטובים שיהיו לכדורגל הישראלי להציע בשנים הקרובות. התרומה שלו לבית״ר ירושלים בשלוש השנים האחרונות היתה גדולה, בעיקר בעונה האחרונה.

לאצילי יש יכולות גבוהות, טכניקה שאין לישראלים רבים, יש לו טאץ׳ מדהים עם הכדור במסירות עומק לחלוצים, הגבהות של אומן. כלפי חוץ לפחות הוא עשה רושם של שחקן חיובי בחדר ההלבשה.

אלי טביב תרם לאצילי יותר משאצילי תרם לו.. פלאש 90
אלי טביב תרם לאצילי יותר משאצילי תרם לו.. פלאש 90

לכל אלה שמתלבטים מי תרם למי יותר, אצילי לבית״ר או בית״ר לאצילי, אפשר לקבוע חד משמעית כי בית״ר ירושלים תרמה הרבה יותר לקריירה של אצילי. אפשר לומר ששנוא נפשו, אלי טביב, עשה אותו.

טביב קנה אותו כשחקן אלמוני מהפועל ראשון לציון, נתן לו את הבמה, פיטר מאמנים שלא נתנו לו לשחק ומינה אותו לקפטן. לא הרבה מאמנים ראו את הכישרון שלו, לא הרבה מאמנים נתנו לו את חולצת ההרכב הראשון ורק הנחיות של טביב הפכו אותו לשחקן הרכב ושחקן מוביל.

נכון טביב היה צריך להתנהל אחרת מול אצילי אחרי שסירב לחתום על חוזה חדש אבל במציאות שנוצרה עם פסק הבוררות, הדבר הטוב ביותר עבור בית״ר ירושלים הוא עזיבתו של אצילי לספרד.

אז למה הדבר הטוב ביותר שקרה לבית״ר זה החתימה של אצילי בספרד? לא חסרות סיבות. הבוץ שהטיח אצילי בבעלים של המועדון אלי טביב לא משאיר לו מקום בבית״ר ירושלים, מערכת היחסים העכורה בין השחקן לבעלים הגיעה לרמות שלא ניתן היה לחיות בשלום, אחד כמו טביב היה ממתין לאצילי בפינה כדי לסגור איתו חשבון והחשבון היה כואב מאוד עבור אצילי.

סימני השאלה הגדולים האם אצילי יישאר, האם בחלון העברות בינואר הוא יעזוב, האם טביב ימכור אותו למכבי תל אביב, למכבי חיפה, להפועל באר שבע או לאירופה בחלון העברות בשנה החדשה, הוא עוד סיבה למה אצילי היה צריך לעזוב עכשיו. הקבוצות היו מחזרות אחריו בחשאיות, השחקן היה מקבל הצעות שקשה להישאר אדיש אליהן, האוהדים היו פותחים בקמפיין כדי למנוע מטביב למכור אותו ובכל משחק היו צועקים לאצילי ״תישאר״.

בכל הזדמנות שאצילי יהיה פצוע ולא ישחק יעלו השאלות האם באמת מדובר בפציעה או שהוא מתחזה, האם הוא אינו נלחם מספיק כדי לשחק או האם הוא סגור בקבוצה אחרת ורוצה לשמור על עצמו. האירועים שהיו בחודשים האחרונים עם אצילי עוררו כמה סימני שאלה. ההחלטה שלו לא לשחק נגד מכבי תל אביב בעונה שעברה, הפציעה שלו לפני המשחק נגד סנט אטיין בצרפת, הרבה סימני שאלה שלא בריאים למועדון כדורגל, בטח לא לבית״ר ירושלים.

חוזה לארבע שנים

הבוקר (ב') אצילי חתם רשמית לארבע שנים והוצג בגראנדה. בית״ר ירושלים דורשת מהספרדים פיצוי מעבר לפסק הבורר בסך 750 אלף יורו, בכל מקרה, אם אכן אצילי ישלק בגראנדה נאחל לו הצלחה, הצלחה שלו זו הצלחה של הכדורגל הישראלי.

עכשיו רן בן שמעון יודע שאצילי לא בקבוצה ויש לו שקט. חסר לו שחקן ברמתו אבל יש לו קבוצה שקטה, בריאה ובלי סימני שאלה מטרידים. בן שמעון וטביב כבר ימצאו את המחליף הראוי לאצילי, יכול להיות שזה יהיה גילי ורמוט, יכול להיות שזה יהיה קשר אחר, בית״ר ירושלים לא תישאר בלי מחליף.

המשחק נגד קרית שמונה הראה קבוצה שמחה, קבוצה שעובדת קשה, קבוצה עם כישרון יחסית, עם שחקנים שיכולים לתרום הרבה ולבוא לידי ביטוי הרבה יותר בלי אצילי. גם הרצון להצטיין ולהוכיח שהם יודעים לשחק כדורגל בלי הכוכב הצעיר שעזב תסייע להם להשתפר ותביא תוצאות טובות.

הערה לסיום: בהיסטוריה של בית״ר ירושלים אין כמעט שחקנים שעזבו אותה ועשו קריירה גדולה. המציאות מראה בדיוק ההיפך. שחקנים בינוניים שהגיעו למועדון הפכו לכוכבים, שחקנים שכמעט גמרו קריירה עשו קאמבק מדהים. גם בשנתיים האחרונות שחקנים בכירים עזבו את המועדון ונעלמו בין הקבוצות שהצטברו על ההחלטה לעזוב את בית״ר ירושלים. יכול להיות שאצילי ישנה את התמונה, הלוואי.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ניצחון גדול בטדי. שחקני מכבי חוגגים. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

חזרה לליגה: מכבי ת"א ניצחה את בית"ר בטדי

סגנית האלופה נראתה טוב בטדי וניצחה 1-2 משערים של ריקן ובלקמן, פריירה צמצם. בית"ר פספסה הזדמנות להעפיל למקום הראשון, מכבי ת"א צמצמה את הפער מהצמרת הגבוהה