עם תמונות של איסמעיל הנייה ודגלי בידיהם, זורמים החל משעות הבוקר המוני – אנשים, נשים וטף – אל כיכר אלכתיבה שבמרכז העיר . שם נערכת כעת צעדה ועצרת לציון 31 שנים להקמת ארגון הטרור תחת הכותרת בעברית עילגת "אם הוספתם, אנחנו נוסיף ונגיב". נכון לשעה זו, התקבצו בכיכר כבר כחצי מיליון תומכים.

ההמונים בעצרת חמאס בעזה. צילום: מוחמד פאייק

 

גם מנהיגי הארגון, יחיא סינוואר ואסמאעיל הנייה, הגיעו לרחבת הכיכר כדי להשתתף בעצרת. "אנו אומרים לכיבוש הישראלי, מי שיכנס לרצועת עזה ימות או יהיה שבוי", פתח הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, את נאומו בעצרת.

הנייה נואם בעצרת

 

הנייה: "בידינו אוצר ביטחוני גדול מאוד החושף את מנגנוני הפעולה של הכוח המיוחד"

לדבי הנייה, כפי שהובאו באתר 'המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה', "הזרוע הצבאית (של הארגון – א"ר) תודיע במסיבת עיתונאים את מה שעמנו צריך לדעת על פעילות הכוח הישראלי ברצועת עזה. בידיה יש אוצר ביטחוני גדול מאוד שיש לו השלכות חשובות על קרב המוחות עם הכיבוש. זה יסייע לנו להבין את מנגנוני העבודה של הכוחות המיוחדים שפעלו בכמה מקומות ומדינות".

שלטים מאיימים בעברית עילגת

 

הוא המשיך ואמר כי "הדרכים שבהן נכנסו ויצאו הכוחות המיוחדים של הכיבוש לרצועת עזה ידועות לזרוע הצבאית של חמאס. למהנדסי הזרוע הצבאית של חמאס יש אוצר ביטחוני וטכני החושף את מנגנוני הפעולה של הכוח המיוחד של הכיבוש בגדה המערבית, ברצועת עזה ובמדינות ערב ובמקומות אחרים".

במת חמאס. צילום ערבי

 

ראש הלשכה המדינית של חמאס אף שיבח על במת הנואמים את משפחת בושכאר "שנתנה מחסה לשהיד אשרף נעאלווה", שביצע את פיגוע הירי בברקן, כמו גם את "כל המשפחות שמגנות על המוג'הידין ומי שעומד לצד ההתנגדות".

"האינתיפאדה המתחדשת בגדה תהיה בית הקברות של עסקת המאה"

על רקע פיגועי הירי שביצעה חוליית התארגנות חמאס ביו"ש, הנייה אף שיגר מסר "לציונים" ואמר כי "פעילי חמאס ופת"ח והפלגים האחרים בגדה אינם זקוקים להכוונה מרחוק מרצועת עזה כדי לבצע פיגועים". הוא איים כי "האינתיפאדה המתחדשת בגדה תהיה בית הקברות של עסקת המאה של טראמפ" וכי "6 מיליון פליטים פלסטינים ממתינים לשוב לפלסטין".

"אני אומר למנהיגי הכיבוש, אין לכם עתיד על אדמת פלסטין ואין לכם מקום בירושלים ובפלסטין", קבע.

חצי מיליון תומכים. צילום: PalInfo
עצרת חמאס בעזה. צילום: איברהים אבו מוסטפא, רויטרס

 

מנגנוני הביטחון של חמאס מתצפתים על האירוע מלמעלה. התפאורה על הבמה: תמונת ענק של אוטובוס חיילי צה"ל שפוצץ בכפר עזה, מעבר לגבול.

גם סגן נשיא הלשכה המדינית של חמאס, חליל אלחיה, העניק ראיונות לתקשורת כשהוא מסתובב חופשי ברחובות העיר.

דובר ארגון הטרור, פווזי ברהום, הבטיח כי בנאום המרכזי בעצרת חמאס על ההיתקלות עם הכוח המיוחד של צה"ל בח'אן יונס, בה נפל סא"ל מ'. לצורך שעורך הארגון, הגיעו פעילים באופנועים ובמשאיות הנושאות רקטות.

לא שכחו את הרקטות. צילום: Ruptly
זה הכוח המיוחד? התמונות שפרסם חמאס

 

בין היתר, גדודי עז-אדין אלקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, מטיסים בשמי העצרת רחפנים "ישראלים לשעבר" שלטענתם נפלו בעזה ומשמשים כיום במערף "חיל האוויר הקסאמי".

רחפן "ישראלי לשעבר" בידי הזרוע הצבאית של חמאס. צילום: גדודי אל-קסאם

חמאס, "חרכת אל-מקוואמה אל-אסלאמייה" (=תנועת ההתנגדות האיסלאמית), הוקם ב-1987 בעזה, תחילה כשלוחה של 'האחים המוסלמים' בראשות שיח' אחמד יאסין ומוחמד טאהא. ברמה הפנים-ערבית, מטרתו של חמאס אז, בתקופת האינתיפאדה הראשונה, הייתה לערער על השליטה של אש"ף, שהיה ארגון חילוני, כנציג הלגיטימי של העם הפלסטיני.

 :עוד באותו נושא