התחום הפלילי מאתגר מאוד. ומשום כך, עורכי דין רבים רוצים לעסוק בו.

עורך דין פלילי נוגע בחיי אנשים בתקופות קשות מאוד בחייהם. יש כאלו שנקלעו לביצוע עבירות פליליות בשוגג, לעיתים, בגלל אילוצים כלכליים, בגלל נסיבות שנקלעו אליהן. לעיתים, מדובר על פשעים במזיד לצורך בצע כסף או רכישת שליטה ועוד. כל תהליך שבו מעורב אדם באישום פלילי הינו מורכב,  ולכן, הוא זקוק לסיוע משפטי ולליווי צמוד אשר יסייע לו להתנהל מול הרשויות.

משטרת ישראל היא האוכפת את החוק ובתי המשפט הם אלו אשר דנים את העבריינים. התהליך מתחיל כאשר מוגשת תלונה על עבירה פלילית, כאשר חשוד נתפס על ידי שוטרים ואנשי בטחון אחרים בשעת מעשה פלילי, עקב הלשנות, כאשר מצטברות חשדות מתמשכים על עבירות צווארון לבן ועוד.  התחום הפלילי מגוון וכולל, גניבה, פריצה, שוד, מתן שוחד, עבירות כלכליות וצווארון לבן, אונס, מעשים מגונים, ומעשי אלימות מגוונים אחרים.

החשוד מובל למשטרה ונחקר. במקרים רציניים, הוא מוכנס למעצר לתקופות שנקבעות על ידי השופט בהתאם לחומרת העבירה. במידה וההאשמות חמורות אזי תחליט הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגדו והוא יישלח למשפט. עורך דין פלילי בתל אביב יכול לסייע לאורך כל התהליך. הוא יכול לייעץ ללקוח איך להתנהל בחקירות, יתדרך מה לומר ומה אסור לומר, הוא יכול לנסות לשחררו ממעצר ולהמירו במעצר בית, לנסות לבטל רישום פלילי וכדומה. בנוסף ובמידת האפשר, הוא יכול להגיע לעסקת טיעון ולבטל את המשפט ועוד.

במידה ויתנהל משפט, הוא יקבל את התיק, ילמד אותו וינסה להגן על הלקוח בכל דרך חוקית אפשרית. הוא יביא מסמכים, יציג הוכחות לחפותו, יציג פסקי דין תקדימיים ועוד. הכול כדי לבטל אל האישום או להקל בעונש. העונש הכבד הוא כמובן, מאסר בכלא.

אבל ניתן, לעיתים, להפחית את תקופת המאסר, להמירו בעבודות שירות, לחילופין, לקבל מעצר על תנאי, לבטל קנסות או להפחיתן ועוד. כל הקלה תסייע רבות ללקוח להפחית את סוג ותקופת העונש ותשפר את הסיכוי שלו להשתקם. עו"ד פלילי מלווה את הלקוח לאורך כל התהליך, וכמובן, אם וכאשר הוא נכנס לבית הכלא.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.