בית משפט השלום בתל-אביב גזר היום (ה') את עונשו של , שהיה חלק מכנופיית המגנטים. חברי הכנופיה הציגו עצמם כאינסטלטורים ובדרכי מרמה הונו ועשקו בעיקר קשישים. אבוטבול ניצל את חולשתם וחוסר הבנתם של לקוחותיו, רבים מהם קשישים, כדי להוציא מהם סכומי כסף גדולים. הוא גבה מהם כספים על תקלות אינסטלציה שהוא המציא ועל תיקונים, שהוא כלל לא ביצע.

"הנאשם במקרים רבים התפרץ לבית הקשישים תוך התחזות לעובד ציבור במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל במרמה כסף וצ'קים באלפי שקלים", אמרה בתום הדיון עו"ד אורנה גלבשטיין מפרקליטות מיסוי וכלכלה. "הנאשם ניצל בצורה מכוערת את מצוקתם וחולשתם של הקשישים וגרם לפגיעה חמורה בביטחונם האישי".

בית המשפט גזר היום על אבוטבול עונש חמור של 5 שנים ועוד 8 חודשים, ופסק כי הוא ישלם פיצויים בגובה של 500 אלף שקלים לקורבנותיו. עו"ד גלבשטיין: "בית המשפט הנכבד אימץ היום את הסדר הטיעון וגזר עליו 70 חודשי מאסר ופיצוי בסכומים משמעותיים לנפגעי העבירה".

אושרי אבוטבול. צילום: ערוץ 20

 

אחת מנפגעותיו של אבוטבול היא נאוה הורביץ, שכיהנה במשך שנים כתובעת בפרקליטות. למרות ניסיונה עם נוכלים, גם היא נפלה ברשת המתוחכמת שלו. "הוא פתאום התחיל להגיד, שלפי הדוח שלהם מדובר בהרבה יותר צנרת ממה שהוא אמר לי בטלפון, ושזה הולך לעלות כמעט עשרת אלפים שקלים", מספרת הורביץ.

"אני הבנתי שבאיזשהו מקום הוא קצת עובד עלי, אבל אמרתי אולי אני אבדוק אם באמת יש שיטה כזו. בעצם הוא לא עשה שום דבר ולקח הרבה מאוד כסף. ואני יצאתי גם נפגעת עבירה למרות שאני אמורה הייתי להיות מאוד חשדנית".

אבוטבול נשלח לכלא לכמעט 6 שנים, וכעת הוא גם יצטרך להתמודד עם תביעות אזרחיות, שיגישו נגדו הנפגעים.

ירון דורון

ירון דורון

כתב מהדורת חדשות 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.