על רקע פגישתם של י"ר הימין החדש איילת שקד והרב רפי פרץ יו"ר הבית היהודי, נמשכים המגעים עם עוצמה יהודית, אך בשטח ממשיכים להיערך במפלגה לריצה עצמאית. הבוקר הוקם מטה מיוחד לשם כך בראשות ברוך מרזל.

גורמים בעוצמה יהודית מוכנים לתרחיש בו חברי הרשימה המאוחדת יציעו להם רגע לפני סגירת הרשימות, ולהציע להם מקומות גבוהים ברשימה המאוחדת, "אנחנו לא מוכנים להגיע למצב בו כמו שהציעו בזמנו לאלי ישי ברגע האחרון את המקום השמיני" אומרים היום בעוצמה. "אנחנו יכולים להיות הגרוש שישלים ללירה, כלומר יכול להיות שבלעדינו לא תהיה להם ממשלה. אנחנו מביאים 2 וחצי מנדטים, שיכולים להיות קריטים לגוש ימין של 59".

הדרישות של עוצמה יהודית לרשימה המאוחדת הן הצבת איתמר בן גביר במקום החמישי ומקום נוסף גבוה יותר בעשיירה.
במקביל, בודקים בעוצמה יהודית חיבור עם מפלגת "נועם" שהוקמה לאחרונה בברכתו של הרב צבי טאו, מרבני ישיבת "הר המור" החרד"לית, שבבחירות הקודמות תלמידיו בחרו בסופו של דבר לא להצביע לאיחוד מפלגות הימין ושמו פתק לבן.

"לא יהיה כאן מצב שנהיה מופתעים מאיזשהו הסכם ושפתאום יגידו לנו בדקה ה99 'חברים, תודה אוהבים אתכם השתמשנו וזרקנו', זה לא יקרה הפעם".

 

אתמול בראיון לבועז גולן ב"אולפן הפתוח" התראיין עו"ד בן גביר ואישר כי התקיימו שיחות עם מפלגת נועם. לצפייה לחצו "פליי":אילת כהנא

אילת כהנא