שמעון העמסוני ואמרי לה נחמיה העמסוני היה דורש כל אתים שבתורה כיון שהגיע ל"את ה' אלהיך תירא" פירש. אמרו לו תלמידיו רבי כל אתים שדרשת מה תהא עליהן אמר להם כשם שקבלתי שכר על הדרישה כך אני מקבל שכר על הפרישה. (פסחים כב).

"על כן יאמרו המושלים בואו חשבון": בכל הפעמים שרצה "" לגלגוליה השונים לבד לא עברה את . כך בבחירות לכנסת ה- 17, ה-19 ה-20 וה- 22, למרות שבחלק מהמקרים האלו רצה ברשימה משותפת עם מפלגות נוספות. בבחירות לכנסת ה- 18 וה- 21 רצה במשותף עם הבית היהודי ו/או האיחוד הלאומי.

בכנסת ה- 19 שבה אחוז החסימה עמד על 2%, איבדה עוצמה יהודית 1.76% מהקולות הכשרים שהם 67 אלף קולות, בכנסת ה- 20 שבה אחוז החסימה עמד על 3.25% איבדה עוצמה יהודית (בריצה משותפת במפלגת 'יחד') 3% מהקולות הכשרים שהם 125 אלף קולות ובכנסת ה- 22 איבדה עוצמה יהודית 1.88% מהקולות הכשרים שהם 84 אלף קולות.

לא היה לי צל של ספק לגבי תרומתה האלקטורלית החשובה של עוצמה יהודית למחנה הלאומי, אילו בנט לא היה דוחק אותם כמצורעים אל מחוץ למחנה. אין לי גם כל סימפתיה ל"ימינה", ובפרט לעומד בראשה, שזוכה בצדק לקיתונות של בוז בקרב הציונות הדתית, עד כדי כך שנאלץ להתחפש לחסיד חרד"לי גאה כדי לגשש את דרכו חזרה פנימה.

קיתונות של בוז. צילום: פלאש 90.

אותה תרומה חשובה לכאורה עלולה להתהפך כחרב פיפיות על המחנה הלאומי כולו במקרה של ריצה נפרדת של עוצמה יהודית. לא ניתן לומר כאן "מחשבה טובה הקב"ה מצרפה למעשה", ולתרגם זאת לריצה בפועל בדרך רצופה כוונות טובות, מבלי להתחשב בתהום הפעורה בסוף הדרך. מחשבה טובה לא יכולה להצטרף למעשה אסור. השקפה מסוכנת כזו עלולה להתיר את כל האיסורים שבתורה.

גם הטענה כי רוב רובם של מצביעי עוצמה יהודית יישבו בבית ולא יבואו להצביע במקרה של פרישה לא נותנת גושפנקא לריצה המסוכנת הזו. הן מכך שטענה זו לא נבחנה במבחן התוצאה והן מכך שאפילו קול אחד שיצביע למפלגה מגוש הימין, בזכות פרישתה של עוצמה יהודית, יכול להכריע את גורל מדינת ישראל.

למרות כל הנ"ל, יש סיבה אחת טובה שאפשר למצוא לריצה שכזו. בניסוי בחירות בתנאי מעבדה, היינו יכולים למצוא תרחיש היפותטי אחד שהיה יכול להצדיק איבוד קולות שכזה לדעת: תרחיש שבו מפלגה ממפלגות השמאל מתנדנדת על גבול אחוז החסימה. במקרה כזה, על פי החישוב (המעוות לטעמי) שבו לוקחים את סך הקולות הכשרים, כולל אלו שלא עוברים את אחוז החסימה, ועל בסיסם מחשבים את מספר הקולות הדרוש כדי לעבור, יכול להיות שהיה כדאי לקחת הימור מסוכן שכזה. שהרי, נניח ש- 60 אלף מצביעי עוצמה יהודית יישבו בבית ולא יצביעו במקרה של פרישתה מהמרוץ, או אז מספר הקולות הדרוש כדי לעבור את אחוז החסימה יהיה קטן יותר ואותה מפלגת שמאל כן תעבור. במקרה זה, כדאי להוציא את אותם 60 אלף מצביעי עוצמה להצביע הצבעת מחאה, גם במחיר אובדן של עוד כמה אלפי קולות ימניים, כדי להעלות את מספר הקולות הדרוש כדי לעבור את אחוז החסימה ולגרום לאותה מפלגת שמאל שלא לעבור. הרווח מכך יהיה איבוד של 4 מנדטים לגוש השמאל במחיר של כמה אלפי קולות בודדים לימין. התרחיש הזה כמעט קרה עם בל"ד בבחירות לכנסת ה-21, ב"זכות" קולות הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה.

חברי בל"ד. כמעט ולא עברו את אחוז החסימה. צילום: פלאש 90

אבל, מכיוון שבבחירות הקרובות, קואליציית השנאה בשמאל ידעה להתאחד טוב יותר מאיתנו, אין אף מפלגה מתנדנדת כזו ולכן אין שום הצדקה לריצה נפרדת של עוצמה.

בשמאל ידעו להתאחד. צילום: דוברות העבודה גשר מרצ

בפרשת השבוע נקרא על הניסים שנעשו לישראל בקריעת ים סוף. המוטיב המרכזי בעיניי הוא הביטחון המוחלט בקב"ה: "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון". עם ישראל עומדים לכאורה חסרי אונים, מאחוריהם המצרים ולפניהם הים, והם נדרשים להחריש ולא לפעול בניגוד לאינסטינקט הבסיסי ההישרדותי.

גם אם קשה החלטת הפרישה כקריעת ים סוף, זוהי ההחלטה המושכלת ביותר שניתן לקבל במציאות כזו שבה גורל מדינת ישראל מונח על כף המאזניים. בפועל, כל קול שניתן לעוצמה יהודית, מתחלק בסופו של דבר בין גוש הימין לגוש השמאל ועלול לסייע להקמת ממשלת שמאל יחד עם הרשימה המשותפת ותומכי הטרור שבה. לאיתמר אני רוצה לומר, כוונתך רצויה אך מעשיך אינם רצויים. צא בקריאה לתומכי עוצמה יהודית ש"עת לעשות לה' הפרו תורתך" ולכן יש להצביע הפעם למפלגה אחרת ממפלגות גוש הימין. תחריש רק הפעם, ובדומה לאותו חכם, תקבל שכר על הפרישה: "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון" = 1625 = "אני איתמר בן גביר עוצמה יהודית".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.