בצל ההפרות הסדר האלימות של תושבי שבמזרח ירושלים, חברי הכנסת עאידה תומא סלימאן ועופר כסיף מחד"ש הגיעו לביקור סולדריות במקום. בסיור פגשו את מוחמד אבו חומוס, מנהיג מקומי של תושבי , ואת משפחתו של המחבל מוחמד סמיר עביד שחוסל על ידי כוחותינו. ביציאה מהכפר, חסמו כוחות המשטרה את ח"כ כסיף.

מזרח הבירה הפכה לרמאללה?
כוחותינו עוצרים מתפרעים בעיסאוויה. קרדיט: ידיעות מהשטח בטלגרם

 

"הכפר עיסאוויה נמצא עשורים תחת כיבוש וסובל מהתנכלויות חוזרות ונשנות בידי כוחות הדיכוי" אמר כסיף. "הגענו היום, חברתי ח"כ עאידה תומא סלימאן ואני, לבקר בכפר, לחזק ולעודד את קורבנות האלימות המשטרתית ולקרוא יחד איתם לסיום הכיבוש והאלימות ולמען שלום צודק."

ח"כ עאידה תומא-סלימאן מסרה: "התושבים מפוחדים אחרי לילה של אלימות משטרתית ומעצרים. המשטרה ממררת את חיי התושבים, ובמיוחד בשבועיים האחרונים ומתגרה בתושבים באופן יומיומי. השיא היה כשנהרג הצעיר מוחמד עוביד בן ה-21 בחמישי שעבר. משפחתו של הצעיר פנתה דרכנו לציבור בישראל בבקשה ללחוץ על המשטרה כדי שישחררו את גופתו של מוחמד ולאפשר את קבירתו.
כל עוד ירושלים המזרחית תשאר כבושה, האלימות הקשה של המשטרה תמשיך. רק ירושלים המזרחית כבירת מדינה פלסטינית עצמאית יכולה לאפשר לכל האנשים החיים בעיר זכויות ושוויון״.

כוחותינו מאתרים מתפרעים בעיסאוויה. קרדיט: ידיעות מהשטח בטלגרם

 

בן גביר: " הפך לרמאללה"

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד הגיב היום על ההתפרעויות במזרח ירושלים ואמר: "כשצופים בסרטונים ותמונות מהשטח, בהם רואים מאות מחבלים יורים זיקוקים בכינון ישיר לעבר שוטרים, מיידים אבנים ובקבוקי תבעירה, ואילו השוטרים מגיבים באמצעים דלים מאוד, עושה הרושם כי שטח מזרח ירושלים הפך לרמאללה".

בן גביר הפנה אצבע מאשימה לעבר התנהלות ממשלת ישראל: "יש להבהיר: יש אשמה אחת ובלעדית לטירוף הזה בו שטחים בבירת ישראל הפכו להיות מעוזי חמאס – וזוהי ממשלת ישראל, והשר לבטחון הפנים. לא ייתכן שכאשר מחבלים יורים זיקוקים לעבר שוטרים על מנת לרצוח אותם, השוטרים מגיבים בגז מדמיע". לדברי בן גביר, "הוראות הפתיחה באש נובעות מההגדרה המעוותת הניתנת לאירועי הטרור הללו – 'הפרות סדר'. בגלל שהמשטרה מתייחסת לאירועים הללו כאל עוד הפגנה קצת אלימה, ולא כאל אירועי לכל דבר ועניין, היא פשוט מנסה לפזר את ההפגנות ומשתמשת באמצעים שהוכחו כבר מזמן כלא יעילים באירועים כאלו. הגיע הזמן להחליף דיסקט: להגדיר את ירי הזיקוקים וידויי האבנים והבקת"בים כאירועי , ולירות במי שיורה זיקוקים ומיידה אבנים על מנת להרוג. החוק קובע מפורשות שמותר ואף רצוי לפגוע על מנת להרוג במי שמנסה לרצוח שוטרים ואזרחים, וכך המשטרה צריכה לנהוג".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.